Hurşit Yıldırım Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Hurşit Yıldırım Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1974 yılında Yozgat’ta doğdu. İlkokulu Kırşehir’de, ortaöğretimini Yozgat/Yerköy İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mali Hukuk alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğünde memur olarak çalıştı. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

SİVİL TOPLUM

Öğrencilik yıllarından itibaren Ensar Vakfı, Birlik Vakfı , Yozgat YEKDAV Vakfı, Milli Gençlik Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında yer aldı. İstanbul Yozgatlılar Derneği Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Çeşitli dönemlerde Çağrı ve Hukukun Üstünlüğü Platformu ile İstanbul Barosu seçimlerinde yönetim ve denetim kurulu üyelikleri için adaylıkları bulunmaktadır. Kadıköy İnsan Hakları Kurul üyeliği de yapmış olan Av. Hurşit Yıldırım, Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği (UHUB) üyesidir.

SİYASİ HAYATI

Refah Partisinde sandık başkanlığı ile siyasete adım atan Av.Hurşit Yıldırım sırasıyla

– Kadıköy Seçim Kurulu Başkanlığı
– Kadıköy Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı -Siirt Pervari SKM sorumlusu
-Kadıköy Belediye Meclis Üyesi
– Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği
– Kadıköy İlçe Başkan Yardımcılığı -İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği -Anadolu Yakası Referandum Sorumlusu -Kadıköy Ana Kademe İlçe Başkanlığı -Kadıköy Belediye Başkan Adaylığı -Kadıköy İlçe Başkanlığı (tekrar) görevlerde bulunmuştur.

Kasım 2002 ) (2002-2004 )
(Mart 2003 ) (2004-2009) (2006-2009)
( 2007-2009)
( 2009-2011)
(Ağustos 2010) (Şubat2011-Aralık 2013) ( 30 Mart 2014)

(Nisan 2014-Aralık 2014)

İLGİ ALANLARI
Hukukçu olmasının yanı sıra edebiyata yatkınlığı olan Yıldırım’ın çok sayıda şiir, köşe yazısı ve mesleki makaleleri bulunmaktadır. Amatör futbol geçmişi bulunan Av. Hurşit YILDIRIM, aynı zamanda voleybol ve yüzme spor dalları ile de ilgilenmektedir.

YAŞAM
Babası emekli imam-hatip olan Hurşit Yıldırım avukat olan diğer iki kardeşi ile beraber Kadıköy’de serbest avukatlık yapmakta olup , evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir