İbrahim Eren kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

İbrahim Eren kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

10 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü’ne atandı

, 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Londra’da bulunan University of Westminster’da medya yöneticiliği alanında yüksek lisansını yaptı.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

İbrahim Eren, çalışma hayatına kültür sanat alanında çeşitli firmalarda görev alarak başladı, daha sonra medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar, tanıtım filmleri ve reklamlar olmak üzere birçok programın yapımcılığını üstlendi.

2008 yılında Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV’de göreve başlayan İbrahim Eren, ATV İngiltere Temsilciğini yaptıktan sonra 2010 yılından itibaren sırasıyla; ATV Avrupa’nın Genel Müdürlüğü ve ATV’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Buradaki görevinde özellikle iç yapımların etkin ve verimli hale getirilmesi, kanalın yeniden yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerini yönetti.

İbrahim Eren, 2013 yılı Temmuz ayından itibaren Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

TRT’de göreve başlaması ile beraber Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi milli projelere imza atan Eren, Türkiye’nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World’ün kuruluşunu gerçekleştirdi.

İbrahim Eren, televizyon sektörünün ortak endüstri komitesi olan TİAK A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığının yanısıra Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği ve International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

İbrahim Eren evlidir. 3 çocuğu vardır.

İbrahim Eren, 10 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü’ne atandı
Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir