İlker Aycı Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

İlker Aycı Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Başarılı kariyerini Yönetim Kurulu Başkanlığı ile sürdüren , 1971 yılında dünyaya geldi. Önce Bilkent Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimi aldı. Ardından da İngiltere’de Leeds Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi bölümünde araştırmalarda bulundu. Master’ını, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler’de yaptı.

, Universal Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Asal Dış Ticaret Genel Müdürlüğü, Kurtsan İlaç Sanayi Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Temsilciliği ile Başak Sigorta Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

94’TEN BERİ AKTİF ÇALIŞIYOR

İş hayatına 1994 yılında başlayan Aycı, 24 Ocak 2014’te Dünya Yatırım Ajansları Birliği (WAIPA) Başkanlığı görevine seçilmişti.

Aynı zamanda, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, DEİK Türk-Çin İş Konseyi, Vakıf Emeklilik A.Ş. ve VakıfBank Güneş Sigorta Spor Kulübü (2008 Avrupa Challenge Cup Şampiyonu) gibi kurumlarda yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık gibi görevler üstlendi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DANIŞMANLIK YAPTI

İngilizce ve Rusça bilen Aycı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde danışmanlığını yaptı.

AK PARTİ İSTANBUL’UN KURUCULARINDAN

Ak Parti İstanbul teşkilatının kurucuları arasında yer alan Aycı, 2015’te Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Aycı, evli ve bir çocuk babası.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir