Jimmy Kimmel kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Jimmy Kimmel kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Jimmy Kimmel, 2003 yılından beri Jimmy Kimmel Live! adlı programın sunucusu ve yapımcısıdır. Jimmy Kimmel, en zengin ve ünlü Amerikalı talk-show sunucularından biridir.

Jimmy Kimmel, 13 Kasım 1967 tarihinde Brooklyn, New York, ABD’de Joann Iacono, James Kimmel çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Jonathan Kimmel, Jill Kimmel adlarında kardeşleri vardır. Tam adı James Christian “Jimmy” Kimmel’dır. Jimmy Kimmel, 9 yaşında iken ailece Las Vegas, Nevada‘ya taşındılar. Ed W. Clark Lisesi’nden mezun olmuştur. Arizona Eyalet Üniversitesi‘ne transfer olmadan önce bir yıl boyunca Nevada, Las Vegas Üniversitesi‘ne gitti . 2013 yılında UNLV’den fahri derece aldı.

aslennereli.com

Jimmy Kimmel, daha lisede iken Nevada-Las Vegas Üniversitesi’nin kolej radyosu KUNV’de çalışmasıyla başladı.

Jimmy Kimmel’in İlk maaşlı işi Seattle, Washington merkezli KZOK-FM’de The Me and Him Show’da yardımcı sunuculuğudur. Burada 10 ay çalıştıktan sonra Tampa, Florida radyosu olan WRBQ-FM’de çalıştı. Bundan sonra Kimmel kendi radyo programına sahip olacağı Palm Springs, California radyosu olan KCMJ’de çalışmaya başladı.

KRQQ adlı Tucson, Arizona radyosunda bir görevden sonra, Los Angeles‘taki KROQ-FM’de Mike and Bean adlı bir sabah programında “Jimmy The Sports Guy” adı altında 5 yıl çalıştı. Bu sırada Adam Carolla adlı komedyen ile tanışmış ve arkadaş oldu.

Televizyon kariyerine; 1997 yılında Comedy Central tv kanalında yayınlanmaya başlayan Win Ben Stein’s Money adlı programda Ben Stein‘in komedi muadili olarak başlamıştır. Bu programla beraber bu ikili En İyi Oyun Sunucusu adlı Emmy ödülü almışlardır.

1999 yılında Win Ben Stein’s Money’deki görevi sırasında Comedy Central Tv’nin bir başka programı The Man Show’da yardımcı sunuculuk ve yardımcı yapımcılık yapmıştır.

Jimmy Kimmel 2001’de Win Ben Stein’s Money’den ayrıldı.

The Man Show’un başarısı Jimmy Kimmel, Carolla ve Kellison’un Jackhole Prodüksiyon Şirketi’nın himayesi altında yeni programlar yaratmasına ve yapmasına olanak sağlamıştır. Comedy Central’da Crank Yankers’ı ve sonra MTV2’de The Andy Milonakis Show’u yapmışlardır. Ayrıca Jimmy Kimmel, bir sinema filmi olan Windy City Heat’in yapımcısı ve yardımcı senaristidir.

Jimmy Kimmel, Haziran 2003’te, The Man Show’dan ayrılıp ABC kanalında kendi programı olan Jimmy Kimmel Live!’ı sunmaya başladı.

Jimmy Kimmel, 23 Eylül 2012 tarihinde yapılan 64. Emmy Ödül Töreni’nin sunuculuğunu yaptı. 26 Şubat 2017 tarihinde ise 89. Akademi Ödülleri’nin sunuculuğunu yaptı.

Evlilikleri :
1.eşi: Gina Maddy ile 1998 yılında evlenip 2002 yılında boşandılar. Bu evlilikten Kevin ve Katherine adında iki çocukları olmuştur.
2.eşi: Molly McNearney ile temmuz 2013’de evlendi. Jane Kimmel, William John Billy Kimmel adlarında çocukları oldu.

Jimmy Kimmel, 2002’den Mart 2009’a kadar ise komedyen Sarah Silverman ile ilişki yaşamıştır.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir