Katrina Kaif kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Katrina Kaif kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, 16 temmuz 1984 tarihinde o zamanlar İngiltere‘ye bağlı olan Hong Kong’da dünyaya gelmiştir. Katrina Kaif ve kızkardeşi Aliza (izabella) Kaif Müslümandır. Babası Muhammed Kaif Hintli (Kafkasya kökenli Keşmir) bir Müslümandır annesi ise hıristiyandır.
Babası Hintli Muhammed Kaif, annesi İngiliz Susanna Turquotte olan sanatçı oyunculuğu ve ayrıca şarkıcılığı da oldukça başarılıdır. Soyadları Turquotte olarakda bilinir (annesi kullanıyor. Katrina ve kızkardeşi Müslüman olmalarından ötürü babalarının soyadını kullanıyorlar). Anne ve babası küçükken boşandıktan sonra uzun süre Hawaii de yaşadılar daha sonra İngiltere‘ye döndüler. Yarı İngiliz yarı Hintli olup Çifte vatandaştırlar. Katrina daha sonra Hindistan‘a dönmüş ve orada yaşamaya başlamıştır. O çok küçükken anne ve babası boşandı. Bir erkek ve altı kız kardeşi olmak üzere 7 kardeşi vardır.

Ailesi durmadan ülkeler arası taşındı. Hong kong, Çin, Japonya, Fransa, İsviçre, Polonya, Almanya, Belçika ve sonunda Hawaii ve İngiltere’ye gelmeden önce Hindistan’da Mumbai’de yaşamıştır.

aslennereli.com

Katrina Kaif, 14 yaşında modelliğe bir mücevher firmasının çekimleriyle başlamıştır. Katrina Kaif, şimdiye kadar çevirdiği filmlerden 14 ödül kazandı.

Eski manken Kaif, genellikle Hindi dilinde filmlerde rol alsa da, Telugu ve Malayalam dillerindeki filmlerde de zaman zaman göründü. Eastern Eye tarafından 2008, 2009, 2010, 2011 yıllarında Asya’nın en seksi kadını seçilen Katrina Kaif, milliyet olarak Britanya’ya bağlı olduğundan Hindistan’da çalışma vizesi ile bulunmaktadır.

Sinema sektöründe ilk filmi Boom olan oyuncu, Namastey London, Welcome, Race ve New York gibi önemli filmlerde başarıyla rol aldı. 2010 yılındaki politik ve önemli bir film olan Raajneeti’de yine hünerlerini sergileyen Kaif, birçok ödüle sahip.

Özel yaşantısında uzun zaman oyuncu Salman Khan ile beraber olan “Katrina”, 2010′da bu ilişkiye son verdikten sonra, adı Ranbir Kapoor ile anılmaya başlandı. Fakat güzel oyuncu bu iddiaları reddetti.

Filmleri ve Dizileri :

Oyuncu :
2019 – Bharat ( Kumud Raina) (Sinema Filmi)
2018 – Hindistan Eşkiyaları (Sinema Filmi)
2017 – Tiger Zinda Hai (Zoya) (Sinema Filmi)
2016 – Baar Baar Dekho (Diya) (Sinema Filmi)
2014 – Bang Bang (Harleen Sahni) (Sinema Filmi)
2013 – Dhoom 3 (Aaliya) (Sinema Filmi)
2013 – Bombay Talkies (Herself) (Sinema Filmi)
2012 – Jab Tak Hai Jaan (Khushi) (Sinema Filmi)
2012 – Ek Tha Tiger (Zoya) (Sinema Filmi)
2012 – Agneepath (Chikni Chameli) (Sinema Filmi)
2011 – Zindagi Na Milegi Dobara (Laila) (Sinema Filmi)
2009 – De Dana Dan (Anjali Kakkad) (Sinema Filmi)
2007 – Namastey London (Jasmeet M. Malhotra) (Sinema Filmi)
2005 – Sarkar (Pooja) (Sinema Filmi)

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir