Lana Del Rey Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Lana Del Rey Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Henüz 25 yaşındaki , Lake Placid / New York doğumlu. Lake Placid, 2 bin 500 civarındaki nüfusuyla küçük ve yerel bir kasaba. Del Rey bu kasabada onu fazlasıyla destekleyen hayli zengin, emlakçı bir babanın ve reklamcı bir annenin ayrıcalıklı kızı olarak yetişmiş. 2011’in haziran ayında ‘ev yapımı’ klibi Video Games’i YouTube’a koyana kadar hiç kimse onu tanımıyordu. Ancak Video Games şu an tam 52 milyon kez izlenmiş durumda. İnternetteki neredeyse her müzik blogu onu, daha albümü yokken yılın sesi seçti.

Ancak sonradan Del Rey hakkında, işin masumiyetini, ‘keşfedilen yetenekli genç kız’ kısmını bozan bazı şeyler ortaya çıkmaya başladı. Bir kere Del Rey, daha önce bir albüm yayınlamıştı. Gerçek adıyla, Lizzy Grant olarak. Müzik devi Universal’la (Interscope) imzaladığı anlaşmanın da bu yüzden çok öncelere dayandığı konuşuluyor. İşin başlangıcında onu naif bir yeni yıldız olarak sunmalarının ucu da, o yeni nesil pazarlama stratejisine dokunuyor. 

Kariyerinin büyük bir plak şirketinden yayımlanan ilk albümü “Born to Die” ile cilası bol, içi fazla ferah pop camiasının aradığı kan oldu, hem de çok basit bir numarayla; tam bir Amerikan “komşu kızı” olarak. Ardından çıkardığı “Paradise” EP’sinin açılış şarkısı olan ‘Ride’ın klibindeki haliyle hafızalara kazındı. Üzerinde sadece Amerikan bayrağı sarılı haliyle bu milenyumun özgürlük heykeli, hatta Marilyn Monroe’dan beri popüler kültüre kazandırılmış en etkileyici Amerikan figürü oldu.

”Paradise” kesinlikle 2012’nin başında çıkardığı “Born to Die”a kıyasla Lizzy Grant’ın hayalini kurduğu müziğe daha yakın. “Born to Die”ın da bestelerinin hemen hepsinin altında Del Rey’in imzasının olmasına rağmen işin prodüksiyon kanadında dizginler bir miktar tutulmuş hissi var. Born to Die, her şeye sahip olmasına rağmen bir türlü mutlu olamayan depresif bir kızın hikayesini anlatıyor. Sonuna geldiğinizdeyse dimağınızda acı bir his bırakıyor.

NEXT MODELS’LA DA ANLAŞMA İMZALADI

ilk çıkış yaptığında, müzikal anlamda Cat Power’ın mirasçısı olarak lanse edilmişti. Kariyeri adım adım, gözümüzün önünde inşa edilen Del Rey’in prodüktörü, aslında çok başarılı işlere imza atan bir isim: Emile Haynie. Ticari ve sanatsal başarı açısından Del Rey’den çok daha üstün olan, popüler kültür öncüleri Eminem, Lil Wayne ve daha nicesi de onun eseri. Lana Del Rey’deki garip efsun, karşı konulmaz bir biçimde onu merak etmenize sebep oluyor. Lana Del Rey aynı zamanda modellik yapıyor. Miranda Kerr, Ana Beatriz Barros gibi top modellerin de sözleşmeli olduğu Next Models’ın bünyesinde artık Lana Del Rey de var.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir