Levent Üzümcü Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Levent Üzümcü Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Levent Üzümcü 1972 yılında  İzmir’de dünyaya geldi. Karşıyaka’da geçen çocukluk ve yine İzmir’in Hatay semtinde geçen gençlik yıllarından sonra, Eskişehir’de konservatuvarda okudu. Üniversite yıllarında bir festival kapsamında İstanbul’a geldi. Uzun yıllar çalışacağı İstanbul Şehir Tiyatroları – Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’ne ilk çıkışı bu bu şekilde oldu. Aynı zamanda bu festival  evlneceği eşi Ebru ile tanışmasına olanak sağladı. Konservatuvardan mezun olduktan sonra aldığı teklif üzerine Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışır, burada tam 6 premier yapar, “Muammer Muammer” adlı oyunun anadolu turnesi ile Türkiye’nin pekçok yerini gezme şansı buldu. Ayrıca Bursa’da AS Tv’de canlı yayın sunuculuğu yapmaya başlar ve bir yıl boyunca ekranlarda bulundu.

İstanbul’a yerleşmeye karar veren Üzümcü İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yövmiyeli oyuncu olarak çalışmaya başlar. Şubat 1997’de Ebru ile hayatını birleştirir. Bu dönemden sonra Levent Üzümcü dizilerde rol almaya başlar. Dizi sektörüne Küçük İbo adlı diziyle ve bu diziyi Bayanlar Baylar, Biz Size Aşık Olduk, Evdeki Yabancı gibi bir çok dizi takip etmiştir.

1998 yılında askere gider. Askerlik görevini tamamlamasının ardından eğitim için California’da bulunan eşinin yanında olur. Kendisi burada hem yabancı dil konusunda hem de Los Angeles Film Okulu’nda oyuncu yönetmenliği konusunda dersler almaya başlar. 2001 yılında ülkeye kesin dönüş yaparlar.

Levent Üzümcü önce bir reklam anlaşması yapar ardından da dizilerde oyuncu olarak görev alır. Bunun yanında şehir tiyatrolarında da çalışmaya başlamıştır. Televizyon için çalışmaya da devam eder 2004 yılında Avrupa Yakası başlar.

Levent Üzümcü halen İstanbul Şehir Tiyatroları vre İstanbul Halk Tiyatrosu’nun kuruluşunda rol almışlardır. Ayrıca 2005 yapımı Beyza’nın Kadınları ve 2006 yapımı Kaçan Fırsatlar Limited sinema filmlerinde rol almıştır. Ada ve Batu adında iki oğlu bulunmaktadır.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir