Lütfiye Selva ÇAM Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Lütfiye Selva ÇAM Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Asker emeklisi babasının görevleri nedeniyle Anadolu’nun çeşitli illerinde bulunan Selva Çam, 1970 yılında Şanlıurfa’da doğdu. 1974 yılından itibaren Ankara’ya yerleşerek, sırası ile Bahçelievler Alparslan İlkokulu, Deneme Lisesi ve ODTÜ Kimya Mühendisliğini tamamladı. Ayrıca “Türkiye’de Kadın İstihdamının Kalkınmaya Etkileri” konulu tezi ile Yüksek Lisans yaptı. Evli ve 3 çocuk annesi olan Selva ÇAM, İyi derecede İngilizce ve başlangıç düzeyinde de Fransızca ve Arapça dillerini kullanmaktadır.
1995’te MÜSİAD’ta STK çalışmalarına başladıktan sonra, 2002’den 2008’e kadar gönüllü olarak, 2008-2014 yılları arasında ise AKParti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK üyesi olarak çalıştı: sırası ile önce Ekonomi İşler Başkanlığı, daha sonra ise Dış İlişkiler Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2008-2012 yılları arasında Avrupa Halk Partisi (EPP) Kadın Kollarında partisi adına gözlemci üye olarak yönetim kurulu üyeliği, 2013- 2014 yıllarında Asya Siyasi Partileri Konferansı (ICAPP) Kadın Kolları başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Genel Merkez’deki idari ve teşkilat koordinatörlükleri görevlerinin haricinde yürütmüş olduğu çalışmalarından bazıları: “Kadın İstihdamı ve Önündeki Engeller ve Çözüm Önerileri”, “Ev Eksenli Çalışma Modelleri “ Çalıştayları, “Kadın İstihdamının Arttırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması” konulu Başbakanlık Genelgesi’nin hazırlanmasında parti adına tekliflerin getirilmesi, yurtdışından ve Türkiye’den başarılı iş kadınlarının ve CEO’ların katıldığı “Uluslararası İş’te Kadın Konferansı”nın düzenlenmesi, UETD ile etkinlikler, Avrupa’da yaşayan soydaşlarımıza yönelik çeşitli faaliyetler gibi uluslararası görevler.
1996 Yılından bu tarafa hizmet veren aile şirketinin ortağı olup, 1999-2002 yılları arasında Türkiye’de ve yurtdışında sağlık alanında çeşitli projelere katkı sağladı. 2011 yılı itibarı ile, Ankara Ulus Hacıbayram’da bulunan “Gönülder Derneği”nin Ankara Şubesi Başkanlığı görevini, 2014 yılından beri ise, Hamamönü’nde bulunan KADEM- Kadın ve Demokrasi Derneğinin Ankara temsilciliği görevini yürütmektedir.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir