Mahmut Orhan kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Mahmut Orhan kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

DJ, prodüktör

’ı asıl üne kavuşturan Sena Şener ile çıkardığı ”Feel” şarkısı oldu. Şarkı Youtube’da 260 milyonun üzerinde görüntülenme sayısına ulaştı.

Mahmut Orhan, 11 Ocak 1993 tarihinde Bursa’da üç erkek kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Babası emekli oto boyacısıdır.

aslennereli.com

Mahmut Orhan, Müzik kariyerine, Bursa’da, ses sistemi malzemeleri taşıyarak başladı. Müzik eğitimi yoktu. Usta-çırak ilişkisi ile yetişti. DJ’lik hayatına 16 yaşındayken başladı. Düğünlerde çaldı. Doğru düzgün ekipmanı bile yoktu. 19 yaşında İstanbul’a geldi. Bebek’teki ünlü bir gece kulübünde müzik direktörlüğü yapmaya başladı.

Çalışmaları deep house, indie dance ve nu disco üzerine olan Mahmut Orhan, müzik sektörüne ilk adımını 2011’de attı. 2012’de “Little Buddha 5”, “Fringe”, “Siddharta Dubai” ve “Céiron” parçalarını yayımladı. Kendine özgü doğu batı sentezinde parçalar yaratan Orhan, doğu enstrümanları ile batı müziğini harmanlamaktadır. İlk albümü olan Chilai’yi 2014’te Beachside Records aracılığıyla çıkarttı ve derleme albüm yayımlayan en genç Türk oldu. “Feel” parçası ile pek çok ülkedeki listelerde ilk 10 içerisinde yer aldı

45’in üstünde ülkede sahne alan Mahmut Orhan; Ibiza, Fransa, İsviçre, Arap Emirlikleri’nde DJ kabinine çıktı ve önemli festivallerde müzik yaptı.

Ödülleri :
2017 – GQ Man of The Year 2017 – “Yılın DJ’i ödülü

Albümleri :
2018 – ONE
2018 – 6 Days (Single)
2017 – Save Me (feat. Eneli) (Single)
2016 – Chilai Deluxe Set
2016 – Feel (feat. Sena Şener) (Single)
2011 – Undesirable Life

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir