Markar Esayan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Markar Esayan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretimini Bomonti Mıhitaryan Ermeni Katolik İlköğretim Okulu’nda, liseyi Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde bitirdi. 1995 yılında İşletme bölümünden lisans eğitimini bitirdi.

GAZETECİLİK HAYATI

1997 yılından Agos Gazetesi’nde yazmaya başladı. Aralıklarla sürdürdüğü yazılarını 2001 yılından “” başlığı altında sürdürdü. gazetesinde geçici olarak genel yayın yönetmenliği yaptı. “herTaraf” adlı köşede yazsa da daha sonra gazetenin kendi köşe yazarları bölümünde yazmaya başladı. 2008’de “Merhabarev” diye başladığı yazılarına, 2013’te “Tarihî günler…” başlığını atarak veda etti. Taraf gazetesinden ayrıldıktan sonra 21 Ağustos 2013 tarihinden itibaren gazetesinde yazmaya başladı.

Eseyan’ın ilk romanı, , 2004 yılında “İnkılâp Kitabevi Büyük Ödülü”ne layık görüldü. Diğer kitapları ise , Dünyayı Durduran 60 Gün, , Şimdinin Dar Odası ve dır.

AK PARTİ’DEN ADAY OLDU

7 Haziran’da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday adayı olmak isteyenlerden biri de Markar Eseyan oldu. Esayan, İstanbul’dan milletvekili aday adaylığı için İstanbul İl Başkanlığı’na başvurusunu yaptı.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir