Mehmer Ali Erbil Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Mehmer Ali Erbil Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Mehmet 8 Şubat 1957’de İstanbul’da doğdu.  İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir’de yaptı. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü’ne yatılı olarak girdi ve bu dönemde Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak başrolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandı. Buradan mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan sanatçı birçok oyunda yer aldı ve daha sonra  TRT döneminde ‘Metronom’ adlı eğlence programında Derya Baykal ‘la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç ‘la bir ikili oluşturdular.

Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRT’den sonra Kanal 6’yla çalışmaya başladı. 1985’de İlyas Salman ile birlikte oynadığı Uyanıklar Dünyası adlı filmle büyük beğeni topladı. Çarkıfelek ve ATV’de uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle tekrardan beyazperdeye geçti. , Kanal D’de Çarkıfelek Dışında çeşitli Yarışma programlarıda Yaptı. Bir Dönem TGRT’de Çarkıfelek Yarışmasını sundu. Günümüzde ise TNT  Kanalında Açıl Susam Açıl Adıyla Şov Tarzında yeni bir yarışma sunmaktaydı.

2012’den itibaren TV8’e geçerek Aşka Gel adlı programını sunmaktadır. Mehmet Ali Erbil, Türkiye’de yayın yapan birçok TV Kanalında, Sunuculuk ve diziler yapmış tek Türk Şovmen’dir. Son dönemlerde, Sinan Çetin ‘in Bay E, Gani Müjde’nin Kahpe Bizans, Ömer Uğur’un yönettiği Hemşo adlı filmlerde rol aldı. Uzun bir hastalık döneminden sonra tekrar izleyiciler karşısına geçen Erbil, TRT’de yayınlanan Bir Başka Gece adlı programın sunuculuğunu yaptı. 

6 kez evlenen mehmet Ali Erbil’in bu evliliklerden Sezin ve Yasemin adında iki kızı, Ali Sadi adında da bir oğlu vardır.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir