Mehmet Ali Güller Kimdir?

Mehmet Ali Güller Kimdir?

Mehmet Ali Güller Aydınlık Gazetesi  Yazarı 

1974 yılında Malatya-Arguvan’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Adana’da, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı.

2001 – 2006 yılları arasında Aydınlık Dergisi ve Ulusal Kanal’da çalıştı. Aydınlık Dergisi’nde Genel Yayın Yönetmenliği ve Yazı İşleri Müdürlüğü, Ulusal Kanal’da da Haber Müdürlüğü yaptı.

Daha sonra Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisi olarak çalışan Güller, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nda da 41. Dönem (2008-2010) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Güller, mühendislik yaparken aynı zamanda Ulusal Kanal’da, kendisinin hazırlayıp sunduğu Ufuk Ötesi programını sürdürdü ve Odatv isimli internet sitesinde makaleler yazdı. Güller ayrıca yazı kurulu üyesi olduğu Teori Dergisi için de dosyalar hazırladı.

Mehmet Ali Güller, Aydınlık Dergisi‘nin günlük gazete olarak çıkmasından bir sonra ise Ufuk Ötesiisimli köşesiyle Aydınlık‘ta yazmaya başladı.

Güller’in Kaynak Yayınları’ndan çıkan “ABD’nin Neo-Osmanlı Projesi: Büyük Kürdistan” ve “Hükümet-PKK Görüşmeleri” isimli iki kitabı ve Kırmızı Kedi Yayınevi’nde çıkan “Soros, CFR ve Arap Ayaklanması” isimli bir derlemesi bulunuyor.

Kaynakça: gazete oku

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir