Mehmet Güllüoglu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Mehmet Güllüoglu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürü ve 2017 yılından itibaren (AFAD) Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanıdır.

Mehmet Güllüoglu, 1982 yılında Konya’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olan Mehmet Güllüoglu, Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı.

aslennereli.com

Mehmet Güllüoglu, Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. Sağlık alanında Filistin (Batı Şeria ve Gazze), Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, Katar, Kenya ve Somali’de yürütülen çalışmalarda gönüllü doktor olarak görev aldı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeryüzü Doktorları Derneğinde yöneticilik yapan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı’na devam etmekte olan Dr. Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Mehmet Güllüoglu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre zarfında Türk Kızılayı bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. Türk Kızılayı Genel Müdürü olarak görev yaptığı süre zarfında 3 milyon Suriyeli misafirin Türkiye‘de insani koşullarda yaşamasını sağlamaya yönelik çalışmalara liderlik etti.

İyi derecede İngilizce bilen Dr. Mehmet Güllüoğlu, evlidir ve iki çocuğu vardır.

Dr. Mehmet Güllüoğlu,5 Ağustos 2017 tarihinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevine atandı. Halen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevini sürdürmektedir.

Dr. Güllüoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını ifa etmektedir.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir