Mehmet Işıklar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Mehmet Işıklar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Beşiktaş taraftarları arasında Optik Başkan adıyla anılan tribün liderinin gerçek ismi Mehmet Işıklar.

1969 yılında İstanbul, Kadırga’da doğdu. Baba tarafından Malatya, anne tarafından Arnavut kökenlidir. İlkokulu Kadırga’da, ortaokulu Ortaköy Gaziosmanpaşa’da, liseyi de Kabataş Lisesi’nde okudu.

ÇARŞI GRUBU’NUN KURUCULARINDAN

Daha sonra, İstanbul Üniversitesi Edebiyet Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. 1 sene öğretmenlik yaptıktan sonra Beşiktaş’tan hasretine dayanamadı ve mesleği bıraktı. Aynı zamanda, Çarşı Grubu’nun kurucularından bir tanesidir.

Beşiktaşlılığı annesinden gelmektedir. Anne tarafından çoğu Beşiktaşlıdır. Dedesi 1940-50′li yıllarda, Taksim Stadı’nda Beşiktaş maçlarını kaçırmadı.

Çok iyi bir Beşiktaşlı olduğu için Mehmet Işıklar’da da etki bıraktı. Dedesinin bıraktığı etkiden dolayı Mehmet Bey Beşiktaşlı oldu. Beşiktaş yüzünden zamanında başına bir şey geldiğinde, yani maçlarda kavga olduğu zaman, karakola düştüğünde, hastaneye gittiğinde, işi gücü bırakıp, okula gitmeyip deplasmanlara gittiği zaman babası annesine kızar. “Senin yüzünden Beşiktaşlı oldu, başına neler geliyor” derdi.

OPTİK LAKABI

Elinde bayrağı ve darbukasıyla maçların hepsine gidiyordu. Fanatik gruplar Mehmet’i çok seviyordu. Zamanla onların maskotu haline gelmişti. O zamanlar camları kalın olan gözlük takıyordu. Birden ona ‘Optik’ diye seslenildi. Ve o zamandan beri optik lakabı kaldı. Sonradan gözlük kullanmayı bıraktı. Hatta, çok az kişi onu gözlük taktığı yıllardan bilir.

SOLCU OPTİK

Çarşı’nın ‘A’sının anarşist işareti olmasında, en politik tribün olmasında Optik Mehmet’in büyük etkisi vardır.’Optik Başkan’ın solcu olduğunu herkes bilir. Diğer tribün liderlerinin aksine kendisine ‘reis’ denmesine izin vermemişti.

Mehmet Işıklar, 25 Temmuz 2007’de kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir