Mehtap Elaidi kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Mehtap Elaidi kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Moda tasarımcısı

Mehtap Elaidi, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Filistinlidir. Babası Suudi Arabistan’da Cidde’de çiçekçilik mesleğini yaparken, Mehtap Elaidi annesi ve abisi ile birlikte hep İstanbul’da yaşamıştır. İstanbul Özel Amerikan Robert Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

aslennereli.com

Mehtap Elaidi, daha önce çok farklı bir alanda eşinin şirketinde gemi sigorta broker’lığı alanında çalışıyorken 2000 yılı Nisan ayında çocukluk hayalini gerçekleştirmek üzere Teşvikiye’de atölye/mağaza konseptindeki Elaidi mağazasını açtı.

Mehtap Elaidi, genelden farklı olarak trendleri takip etmek yerine, uyarlamayı ve kendi kuplarını oluşturmayı tercih ettiği tasarımlarıyla kısa sürede sadık bir müşteri kitlesi edindi.

2003 yılında Nişantaşı- Bostan sokak’da ikinci mağazasını açtıktan sonra Londra Pure, Paris Pret-a Porter showlarına katılmaya başladı. Buradan hareketle bugüne kadar aralıksız katılmaya devam ettiği yurtdışı fuarlarında edindiği tecrübeler ve sağladığı bağlantılarla, 19 ülkede, 45 ayrı noktada satışa ürünlerini sunmuştur.

Mehtap Elaidi 2008 yılının ilk aylarında ikinci markası Kaf’dan by Elaidi markasının tanıtımını Paris Pret-a Porter fuarında yaptı. Çeşitli firmalara ve projelere konsept danışmanlığı alanında da çalışmalar yapan Mehtap Elaidi ürünleri Türkiye’de Beymen, Brandroom, Midnight Express, Nişantaşı Gizia Gate ve Teşvikiye’deki kendi mağazasında, yurtdışında ise Suudi Arabistan, Lübnan, Kuveyt, Dubai, Bahreyn, Fransa, İspanya gibi ülkelerde satış noktalarına sahip.

Tasarımcının diğer markası Kaf’dan by Elaidi ise 2013-14 kış sezonundan itibaren Boyner ve seçili YKM Mağazalarında satışa sunulmuştur.

Mehtap Elaidi, 2012 yılından beri 2018 yılına kadar 6 yıldır Moda tasarımcıları derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Mehtap Elaidi, 14 Eylül 2017 tarihinde Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2018 sezonu kapsamında düzenlediği ‘Ve-Da-Ha’ defilesiyle beğeni topladı.

Mehtap Elaidi, 1985 yılında Korkut Ömur ile evlendi. 1997 yılında eşinden boşandı. Dilara Ömür (d.1987) ve Lal Ömür (d.1991) doğumlu İki kızı vardır. 12 Mart 2016 tarihinde 17 yıl önce boşandığı eşi ile yeniden evlendi.
Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir