Merve Özkaynak Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

Merve Özkaynak Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

, kısa zamanda Youtube’da herkes tarafından izlenmeye, facebook, twitter ve instagramda takip edilmeye başlanan bir vlogger fenomeni. Youtube’a koyduğu moda, makyaj ve bakım Aslen NERELİ , , kaç yaşındaki videolarda ürünleri tanıtması ve tanıtım yaparken kullandığı üslubu, diksiyonu, jest ve mimikleri, sempatik ve samimi tavırları ve güzelliği ile kısa zamanda gönüllere taht kurmuştur. Bu güzel vlogger, samimi ve içten sunumuyla ve kaliteli video çekimleriyle dikkatimizi çekerken bir taraftan da “Aslen NERELİ , kimdir , Merve Özkaynak acaba?” diye merak etmemize de sebep olmakta. Biz de bu yazı ile biraz olsun merağınızı giderelim istedik.

Merve Özkaynak, İstanbul’da doğmuştur, 28 yaşındadır ve Cem Özkaynak ile evlidir, akrep burcudur. Evlendikten sonra Avrupa yakasında yaşamaya başlamıştır; bu sebeple Anadolu yakasında kalan ailesiyle pek sık görüşememekten şikayetçidir. 2 kız kardeşi olan Merve Özkaynak, kendisi ortanca çocuktur. Ablasının oğlu sayesinde teyze olmayı deneyimleme fırsatı bulmuştur.

merveozİş Hayatı: Liseden mezun olduktan sonra genç yaşta iş hayatına atılmıştır. 19 yaşında çalışmaya başlayan Merve Özkaynak, ilk olarak Vakko’da moda danışmanlığı yapmış, sonra İspanyol bir gelinlik firmasında yine moda danışmanlığı yapmış, sonra burada çalışırken Chanel’den teklif alması üzerine Mağaza Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Chanel’de çalıştığı dönemde de eşi Cem Özkaynak ile tanışmış ve evlenmişlerdir. Evlendikten sonra iş hayatına ara vererek yarım kalan öğrenim hayatına geri dönen Merve Özkaynak, üniversitede iletişim bölümünde okumuştur. Üniversitedeki eğitimi sırasında da reklam ajanslarında yine çalışmaya devam etmiş, mezun olunca da yine bir reklam ajansında müşteri temsilciliği yapmıştır. Sonra da uluslararası bir dergi grubunda online pazarlama müdürlüğü yapmıştır. Son olarak da kişisel ilgi alanı olan moda, makyaj ve bakım konularıyla uzmanlık alanı olan dijital pazarlamayı birleştirmiştir. Çocukluğundan ve ilk iş deneyimlerimden kalan moda, makyaj ve bakım üzerine bir şeyler üretme fikri ile  şu an onu tanıma sebebimiz olan Youtube’daki video bloglara başlamıştır. Merve Özkaynak’a göre “Yazarak iletişim kurmak yerine konuşarak ve uygulamalı bir şekilde göstererek anlatmak çok daha faydalı ve eğlencelidir.” ve bu sebepten dolayı “Kendimi bir anda Youtube’da buldum.” der.

Merve Özkaynak, kendisi Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında yapılan bir röportajda kişisel fikirlerini ve bakış açısını bizlere daha iyi açıklıyor. İş hayatına bakış açısı olarak dünyadan iş modeli almak yerine, biraz daha ülkemize has iş modellemeleri yapılması gerektiğini düşünüyor.  Bakımlı olmayı seven bir kadın olmasının yanı sıra girişimci ve teknolojiye de oldukça meraklı bir yapısı olduğunu dile getiren Merve Özkaynak, “Benim kanalım sadece bir makyaj kanalı değil tamamen hayatımı, ilgi duyduklarımı ve tecrübelerimi paylaştığım bir platform. Dolayısıyla izleyicilerim istediği sürece onlarla son zamanlarda kullandığım teknolojik ürünlerim ve uygulamalarım Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında paylaşım yapmaya devam edeceğim.” diyor. Başarısının sırrı ile ilgili ise “Samimi olmak. Eğer ana mecranızı samimiyet ve içtenlikle yönetebiliyorsanız sosyal medya kanalları da o çizgide ilerliyor zaten. Bununla birlikte gerçekten de takipçilerin taleplerini de dikkate alıyor olmam, aktif bir etkileşim içinde olmamız gibi etkenler de var.” diyor.

Kaynakça: iyi mi böyle

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir