Meryem Uzerli Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Meryem Uzerli Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

12 Ağustos 1983 yılında Almanya’nın Kassel şehrinde dünyaya geldi. Dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan ’nin babası Türk annesiyse Alman’dır. İlerleyen yaşlarında ailesinin yanından ayılıp Hamburg’a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır. Ana dili Almanca olan Uzerli aynı zamanda iyi derece ingiliz dilinede haAslen NERELİ , , .

Almanya’da bir çok dizi ve sinema filminde yer alan Uzerli Türkiye’ye geldiğinde 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay’ın yazdığı Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde rolünü canlandırmıştır.

2011 yılında Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Uzerli , 2012 ve 2013 yıllarında Elidor Türkiye’nin reklam yüzü olmuş ve birçok reklamında oynamıştır. 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir