Muammer Güler Kimdir?

Muammer Güler Kimdir?

, 21 Mart 1949 yılında Mardin’de doğdu. Babasının adı Mahmut Muhtar, annesinin adı Latife’dir. Matematik öğretmeni olan Neval Hanım’la 1977 yılında evlendi. Bu evliliğinden Barış ve Burcu adlarında iki çocuğu dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Tarih 1972’yi gösterirken Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

SİYASİ KARİYERİ

İlk kamu görevine 1973 yılında Balıkesir’de kaymakam adayı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Denizli, Çal İlçesi kaymakam vekilliği, Pehlivanköy, Horasan kaymakamlığı yaptı. Akabinde İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü görevine atandı. İçişleri Bakanlığı’nda şube müdürü, daire başkanı, personel genel müdür yardımcısı ve personel genel müdürlüğü görevini icra etti.

29 Ocak 1992 tarihinde Personel Genel Müdürü iken Niğde Valiliği’ne atandı. Devamında 27 Eylül 1993 tarihinde Kayseri Valiliği’ne atandı. Buradan ise 6 Temmuz 1994’te Gaziantep Valiliği’ne atandı.  Gaziantep’ten sonraki görev yeri ise 28 Temmuz 2000 tarihinde Samsun Valiliği oldu. Samsun’ndan sonraki durak 30 Ocak 2003 tarihinde İstanbul Valiliği oldu. Birçok ilde çalışma fırsatı bulan Güler, 12 Mayıs 2010 Valiler Kararnamesiyle Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’na atandı. Tarih 7 Mart 2011’i gösterirken Ak Parti’den milletvekili olmak için istifa etti.

Seçime Mardin’den giren , 24. Dönem Mardin milletvekili olarak meclise girdi.

SORUŞTURMA İSTİFA GETİRDİ

2013 revizyonuyla İdris Naim Şahin’in yerine İçişleri Bakanı olarak görev atansa da, oğlu Barış Güler’in kapsamında gözaltına alınmasından sonra görevinden istifa etti.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir