Muhammet Emin AKBAŞOĞLU Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Muhammet Emin AKBAŞOĞLU Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Muhammet Emin AKBAŞOĞLU 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Çankırı Bölgesi,1’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Çankırı Kurşunlu’lu olan Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, 06.10.1968’de İstanbul’da doğdu. Küçükköy İmam Hatip Lisesi’nden sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Ayrıca Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi.
Gaziosmanpaşa Milli Gençlik Vakfı (MGV) İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak, 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nda Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.
2011 yılında Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atandı. 2012 yılında gerçekleşen Uluslararası Adli Tıp Kongresi’nin (IALM) organizasyonunda yer aldı. Adalet Bakanlığınca Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesi’nde Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde, milletimizin hizmetinde bulundu.
25 ve 26.Yasama Döneminde Çankırı Milletvekili seçildi.
26.Yasama Döneminde TBMM Anayasa Komisyonu Kâtip Üyesi olarak görev yaptı.
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku’nda Yüksek Lisans yapan, İngilizce ve Arapça bilen AKBAŞOĞLU, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir