Mukadder Korkmaz 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, İyi Parti Ordu Bölgesi, 4’nci sıradan millet vekili adayıdır.

1970 de Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1993 yilinda Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (ing)’nden mezun oldu. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalinda uzmanlık eğitimini tamamladı. İlk olarak Ulubey Devlet Hastanesinde KBB uzmanı olarak göreve başladı. 2000-2011 yılları arasında Ordu Devlet Hastanesinde KBB uzmanı olarak çalışan Mukadder Korkmaz aynı hastanede bir süre bashekim yardımcılığı görevini yürüttü.
2011 yılında Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında kurucu öğretim üyesi olarak göreve başladı. Aynı yıl Amerika’da Harvard Tip Fakültesi Boston Çocuk Hastanesinde gözlemci olarak bulundu. 2017 yılında doçentlik unvanı alan Korkmaz’ın alanında çok sayıda bilimsel çalışması bulunuyor.
2017 de İYİ Partide kurucu üye oldu. Doç. Dr. Mukadder Korkmaz yürütmekte olduğu Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden İyi Parti Ordu Milletvekili adaylığı sürecinde istifa etti.
Doç. Dr. Hakan Korkmaz ile evli ve iki çocuk sahibi. Halen ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Uluslararası İlişkiler Bölümünde okumakta olan Doç. Dr. Mukadder Korkmaz çok iyi derecede İngilizce biliyor.