Murat KÖSE Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Murat KÖSE Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1968 Yılında Mamak’ta Doğdu. Aslen Ankara Şereflikoçhisar’lı. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Mamak Abidinpaşa’da Tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünde Lisans Eğitimini, Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi Alanında Yüksek Lisans Eğitimini Tamamladı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Şehir Sosyolojisi Alanında Doktora Çalışmalarını Sürdürüyor.
Eğitim Sektöründe, 1993 yılında Öğretmen, Yazar, Dershaneci ve Yayıncı Olarak Başladığı İş Hayatına, 2014 Yılından İtibaren Özel Bir Kolejin Kurucu Genel Müdürlüğü Görevi İle Devam Ediyor.
2009 Yılından İtibaren Muhafazakâr Demokrat Düşünce Topluluğu-MDDT Kurucu
Başkanlığı, 2013 Yılından İtibaren Ders ve Kültür Kitapları Yayıncıları Meslek Birliği-DEKMEB Kurucu Başkanlığı Görevlerine Devam Ediyor.

AK Parti Mamak İlçe Teşkilatında Başladığı Teşkilat Çalışmalarına, AK Parti Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı Olarak Devam Etti. 2003 Yılından 2009 Yılına Kadar 1. ve 2. İl Kongreleri İle AK Parti Ankara İl Teşkilatında, Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Çalıştı. 2009 Yılından 2014 Yılına Kadar Altındağ ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliği Yaptı. 2014 Yılında 5. Olağan Kongreye Kadar AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı Görevinde Bulundu.

Murat Köse Evli ve İki Çocuk Babasıdır. İngilizce Biliyor.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir