Mustafa Erdoğan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Mustafa Erdoğan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1965 yılında Hakkari’de doğan Erdoğan, tiyatrocu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın abisidir. Erdoğan, Hacettepe Üniversitesi’nde felsefe, Gazi Üniversitesi’nde kamu yönetimi eğitimi almıştır.

Mustafa Erdoğan Üniversite yıllarında ve öncesinde halk danslarıyla yakından ilgilenmiş ve çalıştığı topluluklarla birlikte yurtiçi-yurtdışında gerçekleştirilen festival ve yarışmalarda birçok ödül almıştır.

SULTANLARIN DANSI

1997 yılında Bilkent Üniversitesi’ndeki halk oyunları üzerine yaptığı çalışmalar “Sultans of the Dance”’in ilk adımları olmuştur. 1997-2000 Anadolu halk dansları adımları üzerine, derleme ve koreografik çalışmalar yapmış ve konuyla ilgili araştırmaları çeşitli yayın organlarında yer almıştır. Aynı dönem koreograf olarak İstanbul-Gül Düşündürü Tiyatrosu ve Beşiktaş Kültür Merkezi’nde görev almıştır.

ANADOLU ATEŞİ

Halk oyunlarına olan ilgisi giderek artınca, özel kuruluşların ancak kurumsallaşma ile yaşayabileceğine inanan Mustafa Erdoğan bunları bir merkezden yönlendirmek ve en iyi eğitimi verebilmek için 1999 yılında Türkiye’nin ilk özel ve büyük dans topluluğu olan Sultan’s of the Dance’i kurmuştur. Daha sonra ismi Anadolu Ateşi’ne çevrilmiştir.

EVLİLİK HAYATI

5 Eylül 2004’de Gülben Ergen ile evlendi ve önce Atlas daha sonra Ares ve Güney adını verdikleri ikiz oğulları dünyaya geldi. 12 Nisan 2012’de çift boşandı.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir