Mustafa Kemal Biçerli Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Mustafa Kemal Biçerli Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1962 yılında Eskişehir’in Sivrihisar İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. 1984 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. İktisat Yüksek Lisansını “Türkiye´de Konut Sorunu ve Bu Sorunun Çözümüne Yönelik Politikalar” konulu teziyle aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 1986 yılında tamamladı.

1988-1990 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Northeastern Üniversitesi’nde Ekonomi alanında ikinci yüksek lisansını yaptı. 1992 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Sendikaların Ekonomik Analizi ve İşgücü Gelirleri Üzerine Etkileri: Türkiye Uygulaması” konulu tezi ile iktisat doktorasını tamamladı. 1993 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nde yardımcı doçent unvanı aldı 2006 yılında da aynı üniversitede doçent oldu.

2010-2011 yıllarında İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2011-2015 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. ; birçok yüksek lisans tezi yönetmiş, işsizlik ve istihdam politikaları, ücretler, sendikalar, emek piyasaları konuları başta olmak üzere çalışma ekonomisi ve çalışma yaşamı üzerine çeşitli makalelere, sunumlara, bildirilere ve kitaplara imza atmıştır.

İngilizce bilen Biçerli, evli ve 2 çocuk babasıdır.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir