Mustafa Mert Koç Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

Mustafa Mert Koç Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

mustafa-mert-koc-kimdir, sosyal medyada Instagram’a eklediği fotoğraflarla sanal alemde popüler olmuş biridir.  Kıvanç Tatlıtuğ’a benzerliğiyle fenomen olan yakışıklı genç, yaklaşık 35 bin takipçisiyle kızların yeni gözdesi durumuna gelmiştir. Karizmatik fotoğraflarıyla dikkatleri üzerine çeken Mustafa Mert’e ilk sorulan sorular ” oyuncu musunuz yoksa sanatçı mı? ” olmuş.

Mustafa Mert, 1994 yılı Ankara doğumludur. Ankara TOBB Üniversitesinde Siyaset bölümü mezunudur. Türk Telekom’da Basketbol oyuncusuydu. Fakat sakatlandıktan sonra basketbolu bırakmak zorunda kalmıştır. Bu dönemde 110 kilo almış, fakat bazı olumsuz tepkilerden etkilenip hırs yapıp 6 ayda 35 kilo vererek hayatı değişmiştir.

Yakışıklı halleriyle sosyal medyada gündeme gelen Mustafa Mert’e Koliba Filmin üstlendiği  ATV’de yayınlanan, başrol oyuncuları Pelin Karahan ve Onur Okur olan ”Yeter”adlı diziden oyunculuk teklifi gelmiştir. Böylelikle oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

 

Mustafa-mert-koc-fotografYeter adlı dizide Mustafa Mert’e, Onur Okur’un canlandırdığı üstün zekaya sahip Beyin Cerrahının asistanı Mert rolü verilmiştir. Beyin cerrahına hayranlık duyan ve onu idolü olarak gören asistan Mert olarak dizide karşımıza çıkmaktadır. Bu dizi Mustafa Mert için ilk  deneyimi olmuştur. Ailesinin de desteği ile oyunculuk eğitimi alarak oyunculuk camiasına katılacaktır.

İkinci oyunculuk deneyimi ise yönetmenliğini ve senaristliğini Şafak Sezer’in üstlendiği  Kolpaçino 3. Devre adlı sinema filmi olacaktır.

Kaynakça: iyi mi böyle

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir