Nadide Sultan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Nadide Sultan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Nadide Sultan 15 Kasım 1976 yılında İstanbul’da doğdu.  İlk, orta ve lise eğitimini sırasıyla İdealtepe İlkokulu, Fenerbahçe Ortaokulu ve Lisesi’nde tamamlamıştır. Okul yıllarında Üsküdar Musiki Cemiyetine devam etmiştir. Liseden sonra kurdukları müzik grubu ile barlarda şarkı söylemiş, vokal ve solistlik yapmıştır.Bu arada bazı ses sanatçılarının dikkatini çekmiş,Emel Sayın, Altay, Coşkun Sabah ve Fatih Ürek’e de vokal yapmıştır.

Bugüne kadar yedi albümü bulunan sanatçı ayrıca Çifte Bela ve Yapma Diyorum adlı televizyon dizilerinde oynamış, Ispanaktan Nağmeler adlı sinema filminde ve Bodrum Hakimi TV filminde rol almıştır. TGRTde yayınlanan Anadolu Magazin ve Kanal 1’de yayınlanan “Renkli Bir Gece” programlarında sunuculuk yapmıştır. 2007 yılından 2009’a kadar Radyo Mega’da Nadidece adlı bir program hazırlayıp sunmuştur.

2010 yılında yepyeni bir maxi single ile müzik dünyasına tekrar merhaba diyen nadide, yeni imajı ve şarkıları ile çok konuşuldu. Yarım bırakmış olduğu üniversite eğitimine 2009 senesinde geri dönen sanatçı, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Ses Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Şarkıcı 2012 yılında  Hayat Aşktan albümünü sevenleriyle buluşturdu. Eğitimine de devam eden Nadide şu anda Haliç Üniversitesi’nde Türk Müziği Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmaktadır. 

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir