Nazan Saatçi kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Nazan Saatçi kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Nazan Saatçi, 22 Haziran 1958 tarihinde Samsun’da orta halli bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Rezzan adında bir ablası vardır. Liseyi Samsun’da bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Daha sonra eğitimini Los Angeles, CA, ABD‘deki Actor Center’da tamamladı.

Agora Meyhanesi, Arım Balım Peteğim şarkılarının bestecisi İsmet Nedim Saatçi amcasıdır.

Nazan Saatçi, Tercüman Gazetesi‘nin magazin eki İnci Gazetesi tarafından 1976 yılında yapılan ve Nazan Şenay adıyla katıldığı ‘Sinemanın Kralı ve Kraliçesi’ yarışmasında Bulut Aras ile birlikte birinci oldu. Ayhan Işık, Türkan Şoray, Hakan Balamir, Türker İnanoğlu, Kadri Yurdatap jürideydi. Bu başarı, ona sinemanın kapısını açtı.

1978’de İtalya‘da düzenlenen Miss Europe güzellik yarışmasında üçüncü olan Nazan Saatçi, 1981’de İtalya‘da Donna Ideale Internazionale yetenek yarışmasını kazandı. Günaydın ve Saklambaç Gazetesi tarafından 1983 yılında düzenlenen ve Türkiye Güzeli olarak Miss Europe International 1983 yılında katıldığı, Filipinler‘de düzenlenen Miss Asia Pasific (Asya güzellik yarışmasında) ikinci oldu.

1976 yılında da Osman Seden‘in yönetmenliğini üstlendiği “Bıktım Her Gün Ölmekten” filmiyle sinema oyunuluğuna ve fotoromanlarda oynamaya başladı. Daha sonraları Bulut Aras ile beraber iki film yaptı. ’Kahreden Kurşun’ ve ‘ Bir Zamanlar Kardeştiler… sonra Cüneyt Arkın ile Ölümsüz’de oynadı.

Nazan Saatçi, Türkiye haricinde Pakistan, Hindistan, Sri Lanka, Nepal, İran ve Fransa ülkelerinden film tekliferi almış ve 30’un üzerinde film ve televizyon dizisinde rol almıştır. O dönemlerde özellikle Pakistan sinemasında çok sevilmiştir. Lux tuvalet sabunu reklam filmi ve birçok yurt dışı TV programlarına katılmıştır. Kemal Sunal, Cüneyt Arkın, Nadeem ve
Jawed Sheikh gibi dönemin sevilen sanatçıları ile çalışma şansını elde etti.

Nazan Saatçi, 1983 yılında Kemal Sunal ve Şevket Altuğ ile başrollerini paylaştığı ‘Tokatçı’ adlı film ile hatırlanmaktadır. Kariyerinin zirvesindeyken Türkiye‘den ayrılarak Pakistan‘a yerleşti. Nazan Saatçi 1995 yılından itibaren yaşamını ABD‘de Kaliforniya eyaletinde sürdürmektedir.

Nazan Saatçi‘nin oyunculuk ve modelliğin yanı sıra tüm sözlerini kendisinin yazdığı PARAM YOK Kİ adında bir müzik albümü bulunmaktadır. 1994 ve 1995 yıllarında Orlando, Florida’daki Universal Studios’ta düzenlenen Miss Globe Uluslararası Güzellik Yarışması’nın gösteri sunumu sırasında şarkı söylemesi için davet edildi.

ABD‘de çocuk hikâyeleri yazıp resim yapan Nazan Saatçi, 2016 yılında “Donny Trumpet Goes to the Election: The Story of a Yuge Yellow Bird” adlı bir de kitap yazmıştır.

Ayrıca ABD‘de hipnoterapi eğitmleri alan bir dönemin ünlü oyuncusu ayrıca, spiritüellik üzerine çalışmalar da yapıyor.

Nazan Saatçi, 2008 yılında ilk kez normal fizik kulağın işitemediği, değişik boyutlardan gelen frekanslara duyum yapmaya başladı ve bu deneyimin ışığında enerji varlıklarıyla iletişime geçti. 2009 yılında bir dizi gizemli ve olağanüstü ruhsal deneyime sahip olduktan sonra, Amerika da Palo Alto Hipnoterapi Okulu ve Florida Gerald F. Kein Omni Hipnoz Eğitim Merkezinde hipnoterapi eğitimleri aldı. Doğanın koruyucuları olan, Pixieler yada periler de denilen minik enerji varlıkları ile değişik şekillerde on sene kadar devam eden iletişimi, 2018 yılında zirve noktasına ulaştı. Nazan, on senelik suskunluklarından sonra, kendisine bahşedilen görüntü ve ses izni ile, onların önemli ve anlamlı mesajlarının farkına varabildi ve yine onların yardımları ile bir dizi videolar oluşturdu. Nazan bütün kalbiyle inanıyor ki; bu mesajlar dünyamızda, insan, doğa ve hayvan arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirecek, doğa ve hayvanların korunmasına yardım ederken, daha yaşanılır bir dünya sunacak ve insaların manevi yaşantıya yönlenmelerine yol olacaktır.

Kitapları :
2016 – Donny Trumpet Goes to the Election: The Story of a Yuge Yellow Bird

Albümleri :
Param Yok ki

Filmleri ve dizileri :
1976 – Bıktım Her Gün Ölmekten
1977 – Ah Bu Sevda
1979 – Baba Kartal
1979 – Fakir
1979 – Gelin Kayası
1981 – Hamaylı Boynundayım
1981 – Seviyorum Allahım
1982 – Kahreden Kurşun
1982 – Ölümsüz
1983 – Bir Zamanlar Kardeştiler
1983 – Tokatçı
1985 – Halcha
1985 – Kırık Hayatlar
1986 – Zanjeer
1986 – Talash
1987 – Manila Ki Bijlian
1987 – Badla
1987 – Erkek Sevgisi
1988 – Shehanshah
1989 – Toofani Bijlian
1990 – Minyeli Abdullah 2
1990 – Yuva
1991 – Acılar ve Arzular
1992 – Sessiz Karanlık
1992 – Mailoğlu
1992 – Siyah Pelerinli Adam
1993 – Sevginin Bittiği Yer
1993 – Sonbahar Aşkı
1994 – Afacan Tatlı Bela
1994 – Kızımı Arıyorum
1995 – Korkunun Bedeli / Playing with Death

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir