27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Bölgesi, 6’nci sıradan millet vekili adayıdır.

1984 yılında Ordu’da doğmuştur.

İlk ve orta öğrenimini Ordu Merkez İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Günay, lise öğrenimine ise Ordu Fatih Lisesi’nde devam etmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans derecesi almıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi okuluna orta okul yıllarında katılan Günay, 1999 seçimleri sonrası CHP Ordu Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Günay, üniversite yıllarında CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Aynı dönemlerde Halk TV’de “Türkiye Anlatıyor” tartışma programının moderatörlüğünü yapmıştır.

Daha henüz üniversitede öğrenciyken, Günay Danışmanlık şirketini kurup, girişimcilere KOSGEB, KOBİ danışmanlık hizmetleri ve Avrupa Birliği Hibe ve Destek Kredileri danışmanlığı sağlayarak iş yaşamına adım atmıştır. 2011-2016 yılları arasında, turizm ve organizasyon alanında faaliyet gösteren holding bünyesinde İş Geliştirme Uzmanı ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevini yürütmüştür. Şu an halen uluslararası ölçekte faaliyet gösteren elektrik/mekanik firmasında İş Geliştirme Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.