Site icon Aslen Nereli

Necip Nasır Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Necip Nasır 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi İzmir 2. Bölge Bölgesi,3’nci sıradan millet vekili adayıdır.

İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği Bölümü ve Dicle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.
Eğitimini sürdürürken başlayan iş hayatında, işportacılık, bakkallık,otel işletmeciliği, manifaturacılık, taksi dolmuş işletmeciliği, eski ev eşyası alım satım işi, lokanta ve kahve işletmeciliği yaptı.
Üniversite eğitimi sonrası şantiye şefliği yaparak çalışma hayatını sürdürdü. 1992 yılında inşaat ve sağlık sektörlerinde faaliyette bulunan Nasır Şirketler Grubu’nu kurdu. Halen Nasır Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Müteahhitler Federasyonu ve Kızılay Karabağlar Şube’lerinin kurucusudur. Federasyon Başkanlığı görevinin yanı sıra Ankara’da kurucularından olduğu İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkan Vekili, TOBB’da kurulan İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkan Vekili ve İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi’dir. Ayrıca İzmir Müsiad Danışma Kurulu Üyesi, İZSİAD Danışma Kurulu Üyesi, TÜMSİAD, ASKON, İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimar Mühendisler Grubu Üyesidir.

Kaynakça: tgrthaber

Exit mobile version