Nergis Kumbasar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

Nergis Kumbasar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

NERGİS KİMDİR?

25 Mayıs 1963 Ankara doğumludur. Aslen Rizeli olan bir babanın kızıdır. Babası profesör doktor olan bir iç hastalıkları uzmanıdır. Kendisinin kendinden yaşça küçük bir erkek kardeşi vardır. Babasının bir spikerle yaptığı evlilikten bir oğlu daha olmuştur. Kumbasar, babasının mesleki çalışmaları sebebiyle anaokulunu ABD’de okumuştur. Daha sonra TED  Koleji’nde eğitimine devam etmiştir.

KARİYERİ

Annesi tarafından mankenlik ve zarafet okuluna gönderilmiştir. Üniversite eğitimini almak üzere Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne başlamış fakat yarıda bırakmış, İstanbul’da mankenlik yapmaya başlamıştır. Bu dönemde çeşitli reklâm filmlerinde oynamıştır. Televizyon dizilerine ilk olarak 1985 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’ adlı dizideki ‘Nüzhet’ karakteriyle adım atmıştır.

Sanatçı 1989 yılında ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile hayatını birleştirmiş bu evlilikten Yasmin adında bir kızları olmuştur. günümüzde ise Star TV’de ‘’ dizisinde Neriman İplikçi karakterini canlandırmaktadır.

– Beyaz Show İZLE

YER ALDIĞI BAZI PROJELER

Sevmek ve Ölmek Zamanı (1989) – Aysun

Muhteris Ruhlar (2002) – Rüstem’in kuzeni

Neva (2013)

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu (1985) – Nüzhet

Eyvah Kızım Büyüdü (2000) – Berna

Tam Pansiyon (2004) – Şermin

Çapkın (2005) – Kevser

Acemi Cadı (2006) – Melda

Papatyam (2009-11) – Semiha

Kiralık Aşk (2015-16) – Neriman İplikçi

Lipton (2016)

Signal (2016)

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir