Nigar Uluerer Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Nigar Uluerer Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

10 Şubat 1926 tarihinde Bursa doğumlu sanatçı, 26 yıl önce Bodrum’a yerleşti. Ünlü sanatçı sanatseverleri, ‘Alişimin Kaşları Kara’, ‘Ben Gamlı Hazan’, ‘Aşkımızın Sonu Yok’, ‘Bir İnat Yüzünden’, ‘Böyle Aşktan Hayır Gelmez’, ‘Fincanı Taştan Oyarlar’, ‘A Fadimem’ ve ‘Acı Feryat’ adlı sanat müziği eserleri ile hayran bıraktı.

25 YIL SONRA SAHNEDE

Sinemada da boy gösteren , ‘Gümüş Gerdanlık’, ‘Taş Plaktan Bugüne’, ‘Cilalı İbo Yıldızlar Arasında’, ‘Üç Garipler’ isimli filmlerde rol aldı. Bodrum Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan, yaşamını sokak hayvanlarına adayan, villasındaki 15 kedi ve 10 köpek ile yaşayan Uluerer, geçen 10 Mart 2012 günü, saz heyeti ile şarkı söyledi. Çeyrek asır sonra bir kez daha sanatını icra eden Uluerer, dinleyicileri büyüledi.

SAĞLIK SORUNARI

2009 yılında beyin kanaması geçiren Uluerer, bir süre özel bir hastanede tedavi görmüş ve taburçu edilmişti.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan Türk Sanat Müziği’nin efsane sanatçılarından Uluerer (87), 10 Şubat 2012 günü (doğum gününde), solunum yetmezliği şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Sanatçının hayati tehlikesinin bulunduğu açıklandı.

VEFATI

Bodrum’a bağlı Ortakent-Yahşi Beldesi’ne 26 yıl önce yerleşen, yaşamını ilçedeki sokak hayvanlarına adayan Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi , 2 Nisan 2013 günü öğle saatlerinde villasında aniden fenalaştı. 3 Nisan 2013’te, 2:30 sularında hayatını kaybetti.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir