Nihat NASIR Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Nihat NASIR Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1962 yılında Bingöl’de doğdu. 1983 yılında Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Finans bölümünden mezun oldu.
1994 yılında yerel seçimlerden başarıyla çıkan Refah Partisinde Bingöl Belediye başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 1995 yılı ortalarında, bu görevinden istifa ederek Bursa’ya yerleşti.
1996 yılından itibaren Yeni Şafak gazetesinde başlayan yazarlık hayatı daha sonra Gerçek Hayat dergisinde on yıl süreyle aralıksız olarak devam etti. Birçok dergi kurdu ve yönetti.
1997-2008 yılları arasında BİHMED (Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği) kültür komisyonları başkanlığını yürüttü. 2009-2010 yıllarında Bursa’da iki yıl boyunca televizyon programları yaptı. 2011 yılında Bursa yerelinde yayın yapan haftalık Şehir gazetesinin kurucu yayın yönetmenliğini üstlendi ve bu vazifeyi 2012 yılı sonuna kadar devam ettirdi. Aynı tarihlerde haftalık Sancaktar dergisi yazarlığı yaptı. Akılcı Yanılgı ve Ahlak İsyanı isimli yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır. Halen Diriliş Postası isimli günlük gazetenin yayın danışmanı ve yazarı.
Sürekli sarı basın kartı sahibi ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği kurucu üyesi olan Nasır, evli ve dört kız babasıdır.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir