Nil Karataş kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Nil Karataş kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

, 1984 yılında İzmir’de doğmuştur. Konservatuardan keman ve piyano bölümünden mezun oldu.

aslennereli.com

10 yaşında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı keman bölümünü kazanarak müzik hayatına başlayan Nil Karataş, Ajda Pekkan ve Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlü isme back vokallik yaptı.

Nil Karataş, daha önce de “Yemekteyiz” programında yarışmıştı.

Jüri üyelerinin; Hadise Açıkgöz, Murat Boz, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar olduğu 2. Sezon “O ses Türkiye” yarışmasına katıldı.

“O Ses Türkiye” yarışmasında söylediği “Yalnızlık Senfonisi” şarkısının milyon tıklanması üzerine albüm yapma kararı alan Nil Karataş, ilk albümü “Mühür”ü Poll Production etiketi Polat Yağcı prodüktörlüğünde piyasaya çıkardı. Albümün çıkış şarkısı olan ve albümle aynı adı taşıyan “Mühür” şarkısının sözü ve müziği Aslızen imzası taşıyor. Keman solonun Nil Karataş tarafından icra edildiği “Mühür” şarkısında sanatçıya Türk Pop Müziğinin güçlü seslerinden Berkay Şahin eşlik ediyor.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter‘in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Albümleri :
2015 – Mühür

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir