Ömer Faruk Kanık Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ömer Faruk Kanık Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1978 yılı Seydişehir doğumlu olup, Ilgın kütüğüne kayıtlıdır. İlköğrenimine Seydişehir’de başladı ve Kütahya’da bitirdi. Orta ve Lise öğrenimini Konya’da bitirdi. 1997 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünü kazandı ve bu bölümden mezun oldu. Yine Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalında 2002 yılında Yüksek Lisansına başladı, 2004 yılında Maden Yüksek Mühendisi ünvanını aldı.
2006 yılında Fen Bilimleri Enstitüsü Maden Mühendisliği bölümünde doktorasına başladı. İş hayatına ise 1992 yılında ticaret yaparak başlayan Ömer Faruk KANIK, ailesiyle birlikte 10 yıl ticaret yaptıktan sonra Üniversiteyi bitirip Mühendis ünvanı almasıyla kendi mesleğine yöneldi. Askerliğin ardından Bursa’da mermercilik sektöründe şantiye şefliği yaptıktan sonra, 2005 yılında Seydişehir’de bulunan ETİ Alüminyum ’un özelleşmesiyle birlikte, Cengiz Holding bünyesinde Üretim Şefi olarak göreve başladı.
Ardından fabrikada modernizasyon çalışmalarının hızlanmasıyla Yatırım Grubu’nda görevlendirilmiş olup, hala aynı departmanda çalışmaya devam etmektedir.
Yurtdışında uluslararası sempozyumlara, yurt içinde pek çok TÜYAP fuarlarına katılmıştır. Seydişehir MÜSİAD’ın kurulumda aktif rol oynayan Ömer Faruk KANIK, evli ve 1 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.
Siyasete, Ak Partinin ilk kurulduğu 2001 yılında Konya İl Gençlik Kollarında başladı. Yaklaşık 2 yıl Konya İl Gençlik kolları yönetiminde aktif olarak görev aldı. Son dönem Seydişehir’de açılmış olan Ak Parti Siyaset Akademisinde 1. oldu. Tüm ilçe ve illerde ilk üçe girenlerin, Ankara genel merkezde katılmış olduğu sınavda da Konya 1.si, Türkiye 6. oldu. Başbakanlığının son döneminde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Konya 1.lik ödülünü aldı.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir