Özer Özcan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Özer Özcan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Bolu Bölgesi,2’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Özer Özcan, 10 Mart 1952 yılında Bolu’da doğdu.
Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden 1977 yılında Makina Mühendisi olarak mezun olan Özcan,
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında 1978 yılında İş Güvenliği Müfettişi olarak başladığı devlet memurluğu görevime, 1980-1981 yılları arasında yedek Subay olarak yaptığı askerlik görevimden sonra 1982 yılına kadar devam ettirdi.
Özcan, 2004 yılında 7 yılı aşkın sürdürdüğüm Müsteşar yardımcılığı görevimden ayrılarak Kazakistan T.C. Almatı Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği görevine atandı. Dört yıl süren bu diplomatik görevim tamamlandıktan sonra bakanlıktaki göreve geri döndü.
Devlet ve özel teşebbüste mühendis olarak üretim, devlet adına denetim, sosyal güvenlik, istihdam ile iş gücünün uluslararası dolaşımı konularında bürokratik ve diplomatik çalışmalarda bulundu. Meslek kuruluşum olan TMMOB Makine Mühendisleri Odası Ankara şubesi üyesi ve yine meslek kuruluşlarından olan Türkiye Denetim Elemanları Derneğinde (DENETDE)yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.
Evli ve 3 çocuk babası Özcan, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, Çalışma Hayatı, İstihdam ile Sosyal Güvenlik ile Sosyal ve Kültürel konularda pek çok yazı, makale ve çalışmaları bulunmakta. Konuşabilir derecede İngilizce ve Kazakça bilmekte.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir