Park Jae Sang kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Park Jae Sang kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Gangnam Style şarkısı ile meşhur olmuştur.

, 31 Aralık 1977 tarihinde Güney Kore’de Seul’de varlıklı bir aile olan Park Won-ho ve Kim Young-hee çiftinin oğlu olarak doğmuştur. PSY adıyla da anılmaktadır. Park Jae Sang’ın sahne adı olan “Psy” ‘psiko’ kelimesinden türemiştir. Güney Kore’de Seul’de babasına ait ‘DI Corp’ adlı yazılım şirketi vardır. Üniversite yıllarına kadar Güney Kore’de yaşadı. Üniversite öğrenimini ABD. Boston Üniversitesinde iş idaresi okudu, bir yıl sonra da ayrılarak Massachusetts, Boston da Berklee Müzik Okulu‘nda müzik eğitimi alarak tamamladı. Ama okuldan mezun olmadan ayrılarak Güney Kore‘ye döndü.

aslennereli.com

15 Temmuz 2012 tarihinde yayınlanan “Gangnam Style” adlı şarkısı ile tanındı. Bu şarkısı 20 Eylül 2012 tarihinde en çok beğenilen video olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Elbette yükselişinde en büyük etken “Gangnam Style” isimli şarkısı ile özellikle klibi ve dansı olmuştur.

Ayrıca aynı video MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2012’de (Mtv EMA) En iyi video dalında ödül kazandı. PSY’nin yine bir başka ünlü Koreli “Kim Hyun-a” adlı şarkıcı ile de düetleri vardır. Kim Hyun-a aynı zamanda Gangnam Style Klibinde de oynamıştır.

23 Ekim 2012 tarihinde o tarihte Birleşmiş Milletler Genel sekreteri olan Ban ki Moon ile Birleşmiş Milletler Genel Merkezinde bir araya geldi. Ban ki Moon’un isteği üzerine Güney Kore turizm elçisi oldu.

Park Jae Sang, 14 Ekim 2006 tarihinde Yoo Hye-yeon ile evlendi. İkiz kız çocukları vardır.

Park Jae Sang, ‘İstanbul Blue Night Festivali’ kapsamında 21 Şubat 2013 tarihinde Taksim Tepebaşı’nda konser verdi.

Albümleri :
2001 – Psiko World Psy!
2002 – Ssa2
2002 – 3 Mi
2006 – Ssajib
2010 – Psy Five
2012 – Psy 6
2013 – Gentleman

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir