Pelin Karahan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Pelin Karahan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

PELİN KARAHAN KİMDİR?

16 Ekim 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Tam adı Vildan Pelin Karahan’dır. Anne ve babası Pelin Karahan henüz bir yaşındayken boşandılar. İlk öğrenimini Ankara Arı Koleji’nde tamamladı.

Orta öğreniminin İlk bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Diğer bölümünü ise İzmir Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Aynı yıl Ankara Polis Koleji’ni kazandı fakat yapamadı. Lise öğrenimini Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nde tamamladı.

KARİYERİ

Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünde tamamladı. Pelin Karahan öğrencilik yıllarında oldukça sosyaldi. Dansa ve oyunculuğa yeteneği vardı. Çalışmak için geldiği İstanbul’da ek iş olarak yapmak için Erberk Ajans’a kaydoldu. Kaydolduğu bu ajans aracılığı ile Çağan Irmak yönetmenliğinde Demirdöküm reklamında oynadı.

Ardından Yedigin, Coca Cola, Ülker Royal Golf, Carrefour, Penti, Kit Kat, İpana ve Komili Şampuan gibi markaların reklamlarında oynadı. 2007 yılında Kanal D’de yayınlanan ‘Kavak Yelleri’ dizisinin seçmelerini kazandı ve Aslı karakterine can vererek başrol oynadı. Bu dizi ile adeta yıldızı parladı, dizi tam dört sezon sürdü. 2012 yılında Star Tv’de yayınlanan ‘Muhteşem Yüzyıl’ adlı dizide Mihrimah Sultan karakterini canlandırdı.

ÖDEÜLLER ALDI

2015 yılında ATV’de yayınlanan ‘Yeter’ adlı dizide Aylin karakterine can vererek başrol oynadı. Ayrıca ‘TRT Okul kanalında Bir Evde’ adlı hayvan programını sundu. 2011 yılında Medya ve Sanat Ödülleri ‘En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu’ (Kavak Yelleri) ve 2015 BIAF Beirut İnternational Awards Festival ‘En İyi Kadın Oyuncusu’ (Muhteşem Yüzyıl) ödüllerini almaya hak kazandı.

2011 yılında pilates öğretmeni Erdinç Bekiroğlu ile evlendi. Fakat evlilikleri sürdüremediler ve 2013 yılında boşandılar. 24 Haziran 2014 tarihinde iş adamı Bedri Güntay ile hayatlarını birleştirdiler. 27 Aralık 2014 tarihinde Ali Demir adında bir oğulları oldu.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir