Prof.Dr.Teyfik Demir kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Prof.Dr.Teyfik Demir kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

8 Haziran 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan “Toplum Bilimleri Kurulu” üyesidir.

, 1982 yılında doğmuştur. 2005 yılında Konya’da Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını bitirdi. Ardından aynı yerde 2011 yılında Doktorasını Omurga cerrahisinde kullanılan protezlerin biyomekanik performansları üzerine tezi ile tamamladı.

aslennereli.com

Teyfik Demir, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde yüksek lisansı sırasında Savunma sanayine yönelik araştırmalar yaptı ve zırh delici mermileri durdurabilecek bir zırh geliştirdi. Daha sonra Doktorasını yaptığı sırada sağlık konusuna yöneldi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve sinir cerrahisi kliniğinde Omurga cerrahisinde kullanılan protezlerin biyomekanik performansları üzerine araştırmalar yaptı.

Teyfik Demir, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

2011 yılında Türkiye’deki ilk implant test merkezi olan ‘Labiotech’ adlı Biyoteknoloji Laboratuvar Şirketini kuran Teyfik Demir, 2012 yılında dünya çapında 40 yaş altı medikal teknolojiler alanında büyük başarı gösteren 40 kişi arasına seçilen Türkiye’den tek akademisyen oldu.

10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu daha çok tıp hekimlerinden oluşunca, sosyolojik sorunlar için de bünyesinde 8 Haziran 2020 tarihinde yeni bir “Toplum Bilimleri Kurulu” oluşturuldu. Sosyoloji, iletişim, psikoloji, din sosyolojisi, istatistik, tıp tarihi, iktisat sosyolojisi gibi alanlarda çalışan bilim insanlarından oluşan 7 kişilik ekipte, Prof. Dr. Erol Göka, Prof. Dr. Kemal Ataman, Prof. Dr. Nuran Yıldırım, Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Prof. Dr. Veysel Bozkurt, Prof. Dr. Teyfik Demir ve Prof. Dr. Bülent Çaplı yer aldı.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir