Raif Akyüz kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Raif Akyüz kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Tiyatro Oyuncusu, Komedyen, Senarist, Yapımcı, Yönetmen

Raif Akyüz, 1 Ocak 1993 tarihinde İstanbul‘da Ahmet Akyüz ve Gülşen Akyüz’ün oğlu olarak doğmuştur. Babası eski Yeşilçam oyuncusudur. Raif Akyüz’ün babası Ahmet Akyüz Kurtuluş sinema filminin yanında, Tarık Akan’ın birçok filminde de oynamıştır. Çocukluğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kulislerinde geçen Raif Akyüz, 16 yaşında Şehir Tiyatrolarına girmiştir. Lise stajını ve aynı zamanda Üniversite stajını Şehir Tiyatrolarında görmüştür. Daha sonra Şehir Tiyatrolarına girmiştir. 2011- 2015 yılları arasında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde Ses ve Efekt Tasarım bölümünde eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

aslennereli.com

Raif Akyüz, daha sonra 2015 yılında Semiha Berksoy Sanat Akademisinden Tiyatro Oyunculuk dersi almıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Konservatuar sınavlarına girmiştir. 2016 yılından itibaren Beykent Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünü kazanan Raif Akyüz, halen burada eğitimine devam etmektedir. Bu eğitimin yanı sıra 2016 yılında İ.B.B Şehir Tiyatroları Darülbedayi Atölyesinden Oyunculuk Eğitimi, 2018 yılında Meltem Cumbul’dan Eric Morris Oyunculuk Eğitimi de almıştır. Raif, aynı zamanda İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları‘nda ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi Efekt Tasarım Birimi‘nde çalışıyor.

Raif Akyüz aynı zamanda sahne dövüş teknikleri ve uzak doğu sporlarında uzman olarak birçok spor dalıyla uğraşmıştır. Raif Kickboks, MuayThai ve Atletizmle uğraşmıştır. Raif Akyüz’ün uluslararası dereceleri de vardır. 3 yıl Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde Kick Boks ve MuayThai dersleri vermiştir ve Türkiye Şampiyonalarına o dönem öğrenciler yetiştirmiştir.

2013 – 2014 Avrasya Maraton‘nu koşarak Uluslar Arası ve Kıtalar Arası Maratoncu Atlet Unvanına sahip olan Raif Akyüz, Avrasya maratonunda 74. Olmuştur. İstanbul‘da “Bayrampaşa Demir Spor Kulübü ” ve “Namık Kemal Üniversitesi Spor Kulübü” gibi kulüplerde atletizm sporu yaptı.

Amcasının tavsiyesi üzerine uzak doğu sporlarına başlayan Raif Akyüz, Türkiye MuayThai Şampiyonası’nda ve Türkiye Kick Boks şampiyonalarında yıllarca dövüşmüştür, sakatlanmasının ardından bu sporu bırakmak zorunda kalmıştır.

Komedyen, Oyuncu, Senarist, Yapımcı, Yönetmen ve Eski sporcu olan Raif Akyüz, yaptığı bağımsız filmler ile tiyatroda oynamış olduğu karakterlerle ve spordaki başarısıyla adını duyurmuştur.

Raif Akyüz, birçok tiyatro oyunlarında oynamıştır. Tiyatro oyunlarının yanı sıra Stand – Up Show’da yapmıştır. Raif kısa zaman içinde sektörde tanınmıştır.

Raif Akyüz, 2011 yılında Türkiye Muay Thai Fedarasyonundan Muay Thai Antrenörü ve 2012 yılında ise Türkiye Kick Boks Fedarasyonundan Kick Boks Antrenörübelgesi almıştır. Ayrıca Raif Akyüz, 2013 yılında Türkiye Bocce Fedarasyonundan Bocce Antrenörü belgesini aldıktan sonra 2014 yılında Bocce Spor Dalında Hakem belgesini de almıştır. 2014 yılında Türkiye Dart Fedarasyonundan Dart Antrenörü ve Dart Spor Dalında Hakem Sertifikasını almıştır.

Ödülleri :
2013 – Namık Kemal Üniversitesi- En İyi Sporcu, Yılın Sporcusu
2013 – Namık Kemal Üniversitesi- En İyi Sporcu, Boks ve Muay Thai Sporlarında Başarı Belgesi

Rol aldığı tiyatro oyunları :

– Raif Akyüz Stand – Up Show : (Kadıköy Kılçık Tiyatro, Yeşilçam Kahve Evi vb. birçok özel tiyatroda oynadı .)
2018 -2019 – Evlilik Düeti Oyunu : Ahmet Vefik PaşaMehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi , Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi , Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi ve birçok kültür merkezinde İzleyici ile buluştu .

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Genç ve Adam (Genç) (Kısa Film)
2017 – Hangimiz Sevmedik (Konuk Oyuncu -Mahalleli) (Tv Dizisi)
2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Tv Dizisi)
2016 – Hayatımın Aşkı (Tv Dizisi)
2015 – 5n1kasia (Cemil – Gazeteci) (kısa film)
2011 – Kampüs Magazin Programı (Trt)

ilgili çıkan haberlerin linki :
1- http://www.nisantasihaber.com/haber/on-parmaginda-on-marifet-raif-akyuz/
2-http://www.nisantasihaber.com/haber/raif-akyuz-dunya-beni-taniyacak/
3-https://www.kitaptansanattan.com/sanattan/evlilik-dueti-oyunu-perde-dedi/
4-https://www.haberler.com/tekirdag-namik-kemal-universitesi-ogrencisi-thai-5523308-haberi/
5-http://www.nisantasihaber.com/haber/efsane-aslanlar-sanat-eseri-oldu/
6- http://www.59haber.com/haber/tekirdag_nku_ogrencisi_th-1294.html
7-https://www.iha.com.tr/kocaeli-haberleri/tekirdag-namik-kemal-universitesi-ogrencisi-thai-box-turnuvasinda-avrupa-3cusu-oldu-647191/
8-http://tbmyo.nku.edu.tr/Y%C3%BCksekokul%C3%96%C4%9FrencimizinSpordaBa%C5%9Far%C4%B1s%C4%B1/haberayrinti/m/9680/12247/42
9-http://www.haberdenhaber.com/tekirdag/tekirdag-namik-kemal-universitesi-ogrencisi-thai-box-turnuvasinda-avrupa-3cusu-oldu-h159847.html
10-http://www.trakyagazetesi.com.tr/spor/nku-avrupa-ucuncusu-h4413.html

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir