Ramazan Fidan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ramazan Fidan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Aksaray Bölgesi,2’nci sıradan millet vekili adayıdır.

30 Mart 1990 tarihinde Aksaray’ın Yeşilova Kasabasından olan İşletmeci Melek Fidan ve Mali Müşavir Şeref Fidan çiftinin çocukları olarak Kurtuluş Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir.
İlk ve orta öğrenimini Aksaray’da bitiren Fidan, lisans eğitimini İzmir – Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Şu an baba mesleğini devam ettirmektedir.
Siyasi hayatına lise yıllarında başlayan Fidan çocukluk çağlarında memleket kaygısına düşmüş ve bu yıllarda Aksaray Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunmuştur.
Üniversite yıllarında bir çok sivil toplum örgütünde faaliyet gösteren Ramazan Fidan öğrenci hareketlerine de katkıda bulunmuştur.
2017 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan Ramazan Fidan 17 Aralık 2017’de Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray Merkez İlçe Başkan Yardımcılığına seçilmiştir.
Ramazan Fidan, yapmakta olduğu Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden 23 Nisan 2018 tarihinde istifa ederek 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Seçimlerde milletvekilliğine aday olduğunu açıklamıştır.
İngilizce ve Almanca bilen Fidan, Ekonomist Özge Fidan ile evlidir. Masal Eylem Fidan adında bir kızı ve Deniz Tekin Fidan adında bir erkek kardeşi vardır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir