Reşide Yüksel Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Reşide Yüksel Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Türkistan’dan 1952 yılında Türkiye’ye iskanlı göçmen olarak hicret eden Kazak bir ailenin 7 çocuğundan biri. İstanbul Zeytinburnu doğumlu. İlk, orta eğitimini Zeytinburnu’nda ve lise eğitimimi İstanbul Kız Lisesinde tamamladı. 1987 yılı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. 27 yıl Zeytinburnu ilçesinde hekimlik yaptı. Evli olup Kazak Türkçesi ve İngilizce bilmekte.

Zeytinburnu Verem Savaş Dispanseri Başhekimliği, Yenidoğan Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimliği, Özel Sağlık Kurumunda Hekimlik, İş Yeri Hekimliği ve Aile Hekimliği yaptı. Emekli olduktan sonra AK Parti İstanbul İl Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu üyeliği görevini icra etti.

Kamu Yararına Çalışan Doğu Türkistan Göçmenler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Zeytinburnu Kızılay Derneği, Zeytinburnu Hizmetlerini Destekleme Derneği, İstanbul Toraks Derneği, İstanbul Verem Savaş Derneği, İstanbul Tabib Odası üyesi. Zeytinburnu Kazak Türkleri Vakfı, Türkistanlılar Yardımlaşma Derneği, Hanımlar Eğitim Kültür Derneği faaliyetlerinde bulundu.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir