Resul Kurt Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Resul Kurt Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1971 yılında Adıyaman’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.
Marmara Üniversitesi Sosyal Sigortacılık programında Yüksek Lisans eğitimini, Mali Hukuk programında doktora eğitimini tamamladı.
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Müfettiş, Başmüfettiş ve Başkan Danışmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.
Star Gazetesi ve Dünya Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca 24 Televizyonu, TRT Haber ve Ülke TV’de programlar yaptı.
İstanbul Siyasal Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Çerkezmüsellim Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı, Kızılay Bayrampaşa Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sekreter Yardımcılığı yaptı, Endonezya Banda Açe ve Somali Mogadişu’da insani yardım gönüllüsü olarak bulundu.
Vergi, Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, İşsizlik, İstihdam, Özürlü Hakları, Çalışma Hayatı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşçi ve İşveren Hakları ve Yükümlülükleri, Muhasebe ve Denetim konularında çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyumda tebliğ sundu, bir çok ilde seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı
Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir