Ruhat Mengi kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Ruhat Mengi kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, 15 Kasım 1951 tarihinde Adana Senatörü Mehmet Ünaldı‘nın kızı olarak Ankara’da doğmuştur. Asıl adı Ruhat Ünaldı’dır. Ortaokul ve liseyi Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde bitirdi.

aslennereli.com

Ruhat Mengi, ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde eğitim görürken, son yılında yurtdışına İngiltere Machester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Bölümü’ne geçti ve eğitimini 1978’de burada tamamladı. Stajını İngiltere’de Sitting bourne Shell Araştırma Merkezi’nde yapan Ruhat Mengi, Türkiye’ye döndükten sonra da Türkiye Petrolleri Araştırma Merkezi’nde bir süre mühendis olarak çalıştı.

Gazetecilik mesleğine Günaydın gazetesinde moda yazıları yazarak başladı. Aynı zamanda televizyonda da tartışma ve haber içerikli programlar sundu. 1989 yılı Ocak ayında Sabah Gazetesi’ne geçti. 2002 yılında Sabah Gazetesi’nden ayrılarak Vatan Gazetesi’ni kuran “Bağımsız Gazeteciler Grubu” arasında yer aldı.

Star TV’de, kendisinin hazırlayıp sunduğu “Her Açıdan” isimli haber programını yaptı. Vatan Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev yaptı.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri arasında yapılan anket sonuçlarına göre verilen ve 2010 yılında altıncısı düzenlenen İletişim Ödülleri’nde Ruhat Mengi’yle Her Açıdan isimli programı ile 2013 yılında da aynı Üniversitede “En İyi Gündem Programı” ödülüne layik görülmüştür

Vatan gazetesindeki işine 5 Aralık 2013’te son verildi. Halk TV‘de de Her Açıdan Programının yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı.

Ruhat Ünaldı, ilk evliliğini iş adamı Ahmet Biliktan ile yaptı. İki kızı oldu. Boşandılar.
Ruhat Mengi, ikinci evliliğini 1992 yılında gazeteci yazar Güngör Mengi ile yapmıştır.

25 Ekim 2017 tarihinde İyi Parti‘nin kuruluşu ile birlikte İyi Parti‘ye katıldı. 29 Mayıs 2018 tarihinde İyi Parti‘den ayrıldığını duyurdu.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir