Sait İnan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Sait İnan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Sait İnan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Ordu Bölgesi,5’nci sıradan millet vekili adayıdır.

1965 Ulubey doğumlu. İlkokulu müteakip Ordu İmam Hatip Lisesinde başlayan lise öğrenimini 1983 yılında Sinop İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

1990 yılında Ulubey Mal Müdürlüğü’nde başlayan memuriyeti boyunca, Maliye Bakanlığının çeşitli birimlerinde yöneticilik yaptı. Bu arada Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

1995 yılında, rahmetli M. Akif İNAN’ın önderliğinde, MEMUR-SEN’e bağlı Büro Memur-Sen’in kurucuları arasında ve ilk iki dönem yönetim kurulu üyeliğinde (Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve Genel Mali Sekreter) bulundu. 54. Refahyol Hükümeti döneminde Başbakanlık’ta danışman olarak görev yaptı.2008 yılında yapılan 3. ve 2011 yılında yapılan 4. Olağan genel kurullarında Genel Toplu Sözleşme Sekreterliği yaptı. 7 Şubat 2012 Mit kumpası ile ortaya çıkan, 17/25 Aralık hain yargı darbesi girişimi ile gemi azıya alan Fetö/Paralel Devlet Yapılanmasıyla başlayan mücadele çerçevesinde Aralık 2015 tarihinde hainlerin finans kaynağı olan Koza İpek grubunda Genel Müdür olarak görev yaptı.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir