Salih Koca Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Salih Koca Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Anadolu Lisesinin ardından 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1998 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Ana Bilim dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

Özellikle çelik yapı konusunda uzman olan Salih KOCA, meslek hayatına Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde çeşitli büyük ölçekli fabrika inşaatları yapımıyla başladı. Mühendis olarak çelik yapı ve betonarme inşaat projeleri teknik uygulama sorumluluğu ve şantiye şefliği yaptı.

Çeşitli sanayi tesislerinin projelendirilmesi ve üretim tesislerinin kuruculuğunun ardından özel bir şirkette fabrika müdürü olarak yöneticilik kariyerine başladı. Siyasete atılmasıyla birlikte aktif üst düzey yöneticilik kariyerine ara veren Salih KOCA, Esteknik Mühendislik şirketi kurucusu ve sahibi olarak Eskişehir’de inşaat sektöründe ticari faaliyetlerde bulundu.

Sivil toplum kuruluşlarında kuruculuk ve yöneticilik yapan Salih KOCA, AK PARTİ’nin kuruluşundan itibaren Eskişehir İl Teşkilatında çeşitli görevler aldı;

– 2003-2005 Ekonomik İşler Başkanlığından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı,

– 2005-2006 Yerel Yönetimler Başkanlığından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı,

– 2006-2008 Seçim İşleri Başkanlığından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı,

– 2008 Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı,

– 2006-2009 İl Sekreterliği,

– 2007 seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

-2008 yılında AK PARTİ Eskişehir İl Başkanlığı görevini üstlenen Salih KOCA, 2009 yılında AK PARTİ 3. Olağan İl Kongresinde Eskişehir İl Başkanlığına seçildi ve 15 Ocak 2011 tarihinde Milletvekili aday adaylığı için AK PARTİ Eskişehir İl Başkanlığı görevinden ayrıldı.

24. dönem AK Parti Eskişehir Milletvekili olan Salih KOCA, 4 yıldır Plan Bütçe Komisyon üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, Slovenya Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

KOCA, AK Parti İzmir 2. Bölge İl Koordinatörlüğü görevini de sürdürmektedir.

İngilizce ve az düzeyde Almanca bilen Salih KOCA evli ve 3 çocuk babasıdır.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir