SALİM ÇİVİTCİOĞLU Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

SALİM ÇİVİTCİOĞLU Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Çankırı Bölgesi,2’nci sıradan millet vekili adayıdır.

22 Ekim 1970 tarihinde Çankırı’da doğdu. İlkokulu Kurtuluş İlkokulu’nda, ortaokulu Dr. Refik Saydam Ortaokulu’nda, liseyi de Çankırı Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Konya’da aldı. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Ziraat Mühendisi unvanıyla mezun oldu.
Amasya ve Manisa’da yaptığı vatani görevinden sonra Çankırı’da iş hayatına devam etti. Salim Çivitcioğlu’nun ticarete atılması ilkokul yıllarına dayanır. Okul zili çalar çalmaz kendini imaretteki dedesinden kalan tezgahın başında bulurdu. Çalışmayı ve halkla iç içe olmayı hep çok sevdi. Ziraat Mühendisi olarak tarım makineleri bölümünde uzmanlaştı.1992 tarihinden bu yana Çankırı ve Kastamonu illerinde traktör bayiliği yapmaktadır. Ayrıca kendisine ait arazilerinde tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle de uğraşmaktadır.
Salim Çivitcioğlu doğduğu günden beri Çankırı’da yaşamaktadır. Mesleği gereği Çankırı’nın tüm ilçelerini, tüm köylerini sürekli gezer. Çankırı Merkezde ,Çankırı’nın ilçelerinde ve köylerinde yaşayan halkımızın büyük bir kesimini ismen bilir, buralardaki her türlü isteğe birebir vakıftır.
Salim Çivitcioğlu’nun büyük dedesi Hacı Tevfik Efendi, hem Meclis-i Mebusanın 1. Ve 2. Dönem, hem de Çankırı’nın TBMM’deki ilk milletvekilidir. Neredeyse tüm aile büyüklerinin bir fiil aktif siyasetle Çankırı’ya hizmetleri, siyasi hayatının temelini oluşturur.
Aktif siyasete 2003 yılında, Türkiye’nin gönlünde taht kuran AK Parti’de başlamıştır. Bu güne kadarki süreçte il yönetim kurulu üyeliğinden, İl Başkanlığı görevine kadar bütün teşkilat kademelerine hazmederek gelmiştir.
2011-2015 yılları arasında yapmış olduğu AK Parti Çankırı İl Başkanlığı görevindeyken geçirdiği tüm seçimlerde teşkilatıyla birlikte Türkiye başarılarına imza atmışlardır. Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından en başarılı il başkanları olarak ödüllendirilmiştir.
Salim Çivitcioğlu siyasetin yanı sıra spordan da hiç vazgeçmemiştir. İyi bir voleybolcudur. Çankırı Tenis Kulübü’nün kurucu başkanıdır. Kayak sporunda da madalya sahibidir. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.
Mimar Seçil Çivitcioğlu ile evli olup ,Hamdi Çivitcioğlu ve Mehmet Eren Çivitcioğlu adlarında iki evladı vardır. Salim Çivitcioğlu orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir