Sarp Apak kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Sarp Apak kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Avrulpa Yakası adlı dizide canlandırdığı Tanrıverdi karakteriyle üne kavuşan Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

Sarp Apak, 11 Kasım 1981 yılında, Diyarbakır’da Bahar Apak, İsmet Apak çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Babasının işi nedeniyle hayatının ilk yıllarını bu şehirde geçirdikten sonra, beş yaşındayken, ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşti.

Üniversite eğitimini işletme alanında tamamlamak isterken, ailesinin yönlendirmesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Oyunculuk Bölümü’e kayıt oldu. Bölümü bitirmesinin ardından, okuldaki hocası Barış Erdenk’in yönlendirmesi ile İstanbul’a gitti ve bu şehirde oyunculuk kariyerine başladı.

Sarp Apak’ın ilk oyunculuk deneyimleri tiyatro alanında gerçekleşti. 2005 yılında, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda gerçekleşen Ağır Roman adlı oyununda rol aldı ve sergilediği başarılı performans ile alkış aldı. Aynı yılın sonlarına doğru, Yılmaz Erdoğan’ın yönetimindeki BKM Grubu’nda kendisine yer bulamayı başardı ve BKM oyuncularıyla beraber Organize İşler adlı filmde rol alarak sinema dünyasına adım attı.

En Son Babalar Duyar, Anadolu Kaplanı gibi çeşitli dizilerde ufak rollerde kendisini gösteren Apak, Sizinkiler; Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda başrol oynadı ve bu ekiple beraber bir Türkiye turnesi düzenledi.

BKM Mutfak kadrosundayken sergilediği stand up gösterileri ile oyunculuk dünyası dışında da yer alabileceğini gösteren Sarp Apak, 2007 yılında Beyaz Melek adlı sinema yapımında Reşat karakterini canlandırarak başarılı bir performans sergiledi. Aynı yıl başladığı ve iki yıl süreyle devam ettiği, Avrupa Yakası adlı dizideki Tanrıverdi karakteri, genç oyuncunun ülke çapında büyük bir üne kavuşmasında etkili oldu.

2008 yılında Plajda ve O… Çocukları, 2009 yılında ise Güneşi Gördüm adlı sinema yapımlarında rol alan Apak, Avrupa Yakası’nın yayın hayatının bitmesinin ardından sevilen gençlik dizisi Kavak Yelleri kadrosunda, Güven karakteri ile kendisine yer buldu.

Sarp Apak, 2007 – 2011 yılları arasında “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Pelin Karahan ile birlikte başrolde oynadı.

Sarp Apak, sporla ilgileniyor ve koyu bir Beşiktaş taraftarı. Ayrıca söz ve müziğini kendisinin yazdığı Aşkınla Yandım adlı rock şarkısı ile müzik dünyasına da adım atmış durumda.

Yer aldığı İşTcell reklamlarıyla da büyük beğeni topladı. Mimikleri ve hareketleri çok beğenilen Apak, Gazanfer ÖzcanGönül Ülkü Özcan Tiyatrosu’nda da “Öp Babanın Elini” adlı oyunda“Emrecan” rolünde oynadı.

2012 yılında başlayıp 2014 yılında biten, senaryosu Gülse Birsel tarafından yazılan “Yalan Dünya” adlı dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan, ile beraber oynadı.

2014 yılında “Karışık Kaset” adlı sinema filminde Sarp Apak, Özge Özpirinçci, Bülent Emin Yarar, Sevinç Erbulak, Burak Sarımola birlikte başrolde oynadılar.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:
Öp Babanın Elini – Gazanfer ÖzcanGönül Ülkü Özcan Tiyatrosu
Sizinkiler: Dünya Kaç Bucak – çocuk oyunu – İstanbul BKM
Ağır Roman – Sadri Alışık Tiyatrosu
BKM Mutfak
Çok Güzel Hareketler Bunlar

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Ölümlü Dünya (Sinema Filmi)
2018 – Jet Sosyete (TV Dizisi)
2015 – Yaktın Beni (Selam)(Sinema Filmi)
2015 – Komedi Türkiye (Tv Programı)
2014 – Karışık Kaset (Ulaş) (Sinema Filmi)
2011 – Yeraltı (Barmen) (Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Yalan Dünya (Emir) (TV Dizisi)
2011 – Aşağı Yukarı Yemişliler (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2009 – I Saw The Sun (Ahmet Çavuş) (Sinema Filmi)
2009 – Aşk Geliyorum Demez (Berkcan) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – Kavak Yelleri (Güven Karakuş) (TV Dizisi)
2009 – 7 Kocalı Hürmüz (Fişek Ömer) (Sinema Filmi)
2008 – 2010 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)
2008 – Plajda (Ali) (Sinema Filmi)
2008 – O… Çocukları (Saffet) (Sinema Filmi)
2007 – Beyaz Melek (Reşat) (Sinema Filmi)
2006 – Anadolu Kaplanı (TV Dizisi)
2005 – Organize İşler (Kemal) (Sinema Filmi)
2007 – 2009 – Avrupa Yakası (Tanrıverdi) (TV Dizisi)
2002 – Kınalı Kar (TV Dizisi)
2002 – En Son Babalar Duyar (İsmail ) (TV Dizisi)

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir