Sebanur Özdemir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Sebanur Özdemir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Ordu Bölgesi,4’nci sıradan millet vekili adayıdır.

SEBANUR ÖZDEMİR
18 Şubat 1968 tarihinde Ordu ili Ünye ilçesinde dünyaya geldi. İlk,orta ve lise öğretimini Ünye’de tamamladıktan sonra 1990 yılında Eskilehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi.
Aynı zamanda 2. ünivertise kapsamında Anadolu Üniversitesi Adalet Bölmü son sınıf öğrencisi olarak okumakta olan Sebanur Özdemir eğitim aşığı olarak okumanın yaşı yoktur temsilcilerindendir.
Bir süre özel bir şirkette Muhasebe Müdürlüğü yaptı. Ünye Ticaret meslek Lisesinde ve Limme Projesi kapsamında muhasebe ve maliye öğretmenliği yaptı.
1997 yılından itibaren kendi ofisini açarak Mali Müşavir olarak Ünye’de çalışmaya başlayan ekonomist Sebanur Özdemir, bu süreçte eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Bağımsız Denetçi olmaya da hak kazandı. Aynı zamanda türk ticaret kanunu, sosyal güvenlik hukuku,vergi hukuku, şirketler muhasebesi gibi alanı ile ilgili konularda mahkemelerde bilirkişilik de yapmaktadır.
Okul aile birliği başkanlığı, çevre platformu, Atatürkçü Düşünce Derneği , Cumhuriyet Kadınları derneği gibi çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve sosyal faaliyetlerde de bulunmaktadır.
1992 yılında 2. Kez kurulan Cumhuriyet Halk Partisinin Ünye’de kurucu ve ilk kadın yönetim kurulu üyesidir. 1992-2003 yılları arasında C.H.P. Yönetim kurulu üyelikleri, Saymanlık, İlçe Sekreterliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.
28 Mart 2004-29 Mart 2009 tarihleri arasında 1913-2014 yıllarında Türk siyasi hayatında yerini alan İl Genel Meclisinin Ordu’da seçilmiş ilk,tek ve son kadın il genel meclisi üyesidir.
2009 seçimlerinde Demokratik Sol Partiden Ünye’nin ilk kadın Belediye Başkan Adayı olarak yine bir ilke imza atmıştır.
2018 yılında C.H.P. si İl kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi iken 27. Dönem Milletvekilliğine aday adayı olmuştur.
Sebanur Özdemir Sosyal Demokrat Halkçı Parti ( S.H.P.) Ünye eski ilçe başkanlarından ve 1994-2004 yılları arasında Kaynartaş Belde Belediye Başkanı olarak görev yapan Selahattin Delican’ ın kızıdır.
Evli ve bir çocuk annesidir.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir