Serdar Bilgili Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Serdar Bilgili Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

 

Serdar Bilgili 1963 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk öğretimini Ataköy İlkokulunda, orta ve lise ögretimlerini ise Robert Koleji’nde tamamladı. Üniversite eğitimi için ABD’ye giden Serdar Bilgili, Redlands Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü bitirdi. ABD’de eğitimin tamamladıktan sonra Viyana Birleşik Milletler’de bir yıl staj yaptı. 1984 yılında Türkiye’ye dönüp iş hayatına atılan Serdar Bilgili’nin hali hazırda tekstil, inşaat ve turizm alanlarında faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Serdar Bilgili’nin Beşiktaş’daki yöneticilik kariyeri ise 1992 yılında Beşiktaş Yönetim Kurulu’na seçilmesiyle başladı. 1992-1998 yılları arasında Süleyman Seba başkanlığındaki Beşiktaş Yönetim Kurullarında görev alan Serdar Bilgili, bu süre zarfında Genel Sekreterlik ve Basın Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 2000 yılıdna yapılan seçimlerde Beşiktaş Başkanlığı’na getirildi. Türkiye Süper Ligi 2003-2004 sezonunu ikinci yarısında 15 puan kaybeden Beşiktaş, şampiyonluğu’da kaybedince, yaşanan olumsuz olaylar ve taraftar baskısı nedeniyle Serdar Bilgili, 2004’de görevinden istifa etti.

Aktif olarak fotografçılıkla ilgilenen Serdar Bilgili, bugüne kadar ABD’de iki,Türkiye’de iki olmak üzere toplam dört fotoğraf sergisi açmıştır. Lise döneminde voleybol oynayan Serdar Bilgili  boş zamanlarınd tenis ve tae-bo sporları ile uğraşmaktadır

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir