Serdar Tatlı kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Serdar Tatlı kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından 25 Ağustos 2020’de MHK başkanlığına atandı.

aslennereli.com

Serdar Tatlı, 24 Ocak 1966 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Serdar Tatlı, İbrahim Tatlıses‘in amcasının oğludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. Babası da hakem olan Serdar Tatlı, 1988 yılında babasından hakemlik bayrağını devralarak göreve başladı. Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Meslek Yüksek okulu Pazarlama Bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

Serdar Tatlı, 9 yaşında Şanlıurfaspor altyapısında futbol hayatına başladı. 18 yaşına kadar Şanlıurfaspor’da amatör olarak top oynamış. 3 yıl da Köy Hizmetlerispor’da orta sahada oynadı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Eğitiminde memur olarak çalıştı.

Asıl mesleği memur olan Serdar Tatlı, Futbol hakemi olarak Türkiye Süper Lig’inde 9 sezon boyunca 119 maç yönetmiştir.

Serdar Tatlı, 1991 yılında yan klasman hakemi olarak klasmanlara girdi. 1996-1997 sezonunda Türkiye 1. ligi futbol maçlarını yönetmeye başladı. Adil ve tarafsız olarak yönettiği maçlarla kendini kabul ettirdi.

Serdar Tatlı evlidir. Hüseyin ve Dilara adlarında 2 çocuğu vardır.

Merkez Hakem Kurulu başkanı Zekeriya Alp’in 20 Ağustos 2020 Tarihinde bu görevinden istifa etmesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından 25 Ağustos 2020‘de MHK başkanlığına Serdar Tatlı atandı.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir