Şeyma Döğücü Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Şeyma Döğücü Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi İstanbul 1. Bölge Bölgesi,16’nci sıradan millet vekili adayıdır.

1965 Çorum doğumludur. Çorum İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri bulunmakta ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yapmıştır. İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda bulunmuştur.

AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte 2002 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasete adım atmasının ardından, İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmıştır. 2009 yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. 2013-2014 yıllarında Türkiye’nin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2012 yılında yapılan AK Parti İl Kongresinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesinin ardından Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yapmıştır. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olmuştur. 2015 Aralık ayı itibariyle halen devam ettiği AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk annesi olan Şeyma Döğücü İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir